Tysiąc powodów by czytać

Tysiąc powodów by czytać

Przegląd

Wczoraj wystartowała trzecia edycja konkursu Empiku zatytułowanego „Tysiąc powodów, aby czytać”. Biblioteki szkół podstawowych w całej Polsce mają szanse na wygranie tysiąca książek.

W konkursie mogą startować biblioteki szkół podstawowych – zgłoszenia są przyjmowane na stronie Empik.com/biblioteki do 26 września 2018 roku do godziny 23:59.
Aby wziąć udział w akcji, należy przesłać wykonany przez uczniów, oryginalny plakat zachęcający rówieśników do czytania wraz z  wytłumaczeniem jego koncepcji.
500 pierwszych szkół podstawowych, które zgłoszą się do udziału w konkursie, otrzyma fotoksiążkę ufundowaną przez Empikfoto.
Dla uczniów szkół zgłoszonych jako 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500 czekają pakiety książek z serii klasyki literatury dziecięcej.

Zwycięzców w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” wybiorą w głosowaniu internauci. Nagrody zostaną przyznane 10 bibliotekom w dwóch kategoriach. Bajkowa ciężarówka z tysiącem książek pojedzie do każdej z pięciu zwycięskich szkół w kategorii do 120 uczniów i do każdej z pięciu, w których uczy się więcej niż 120 dzieci.

Akcję „Tysiąc powodów by czytać” wspierają uczestnicy programu Mój Empik. Oprócz wielu korzyści i benefitów z uczestnictwa w programie, mają również wkład w rozwój czytelnictwa wśród dzieci i zapełniają wspólnie z Empikiem biblioteczne półki. Każdy zakup w programie to cegiełka na rzecz zakupu nowości książkowych dla bibliotek w szkołach podstawowych.

 

Regulamin

więcej TUTAJ

Kategorie: Wydarzenia