„Byłem gitarzystą Niemena” – Foksal zaprasza na spotkanie !

Grupa Foksal zaprasza na spotkanie z Tomaszem Jaśkiewiczem i promocję książki

Byłem gitarzystą Niemena

3 października (piątek), bar „Pod papugami” w Słupsku

w ramach 9. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP (1-3 października, Słupsk)

Polecamy jedyną publikację o Czesławie Niemenie w Roku Niemenowskim!

 BylemGitarzystaNiemena

Osobista historia legendarnego gitarzysty bigbitowych lat 60. i 70., której najważniejszym elementem jest wieloletnia praca z Czesławem Niemenem.

Jest to też dokument ponad 60 burzliwych polskich lat – od powojennego początku, poprzez stalinizm, małą stabilizację, boom młodej generacji, reglamentowane wyjazdy zagraniczne, osobiste i polityczne przełomy, aż po współczesne koncerty Niemenowskie wciąż aktywnego artysty.

Tomasz Jaśkiewicz – wybitny gitarzysta rockowy. Grał w warszawskim zespole Chochoły, w Czerwono-Czarnych, a od 1966 w Akwarelach Czesława Niemena. Jako jedyny z tego składu został w następnym zespole Niemema – Enigmatic, z którym wziął udział w nagraniu albumów „Bema pamięci…” i tzw. „Czerwonego albumu”.

Autorzy książki, Tomasz Jaśkiewicz i Witold Górka, poznali się podczas Festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP prawie 10 lat temu. Łączy ich muzyka lat 60. I 70. Tomasz Jaśkiewicz jest twórcą polskiego big-beatu, a Witold Górka jego znawcą i fanem. Z ich rozmów powstała książka Byłem gitarzystą Niemena – książka o czasach, które minęły i muzyce, która przetrwała.

Festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP jest interdyscyplinarnym wydarzeniem poświęconym kultywowaniu dorobku twórczego Czesława Niemena. Składa się z wielu elementów: Konkurs Piosenki, sesja naukowa połączona z panelem dyskusyjnym, wystawa fotografii Małgorzaty Niemen i grafik komputerowych Czesława Niemena.

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu na stronie  www.niemennonstop.pl

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.