SeeYA, nowy imprint wydawnictwa Czarna Owca

SeeYA, nowy imprint wydawnictwa Czarna Owca

Przegląd

SeeYA, nowy imprint wydawnictwa Czarna Owca, stworzony został z potrzeby wydawania wartościowych książek dla młodzieży i młodych dorosłych.

Oferta marki, będzie poruszać różnorodne tematy, takie jak: wchodzenie w dorosłość, relacje z rodziną i przyjaciółmi, odkrywanie własnej tożsamości i seksualności, wybór drogi życiowej, odnajdywanie się w społeczeństwie, radzenie sobie z codziennymi problemami.

Planujemy wydawać wszystkie gatunki i rodzaje literatury, od fantastyki po romanse, od retellingów klasyki, poprzez fluffy i hurt/comfort, do humorystycznych przygodówek. Książki SeeYa będą więc poruszać młodych czytelników na wiele sposobów – od wzruszenia po rozbawienie, ale i głębszą refleksję – ale w każdym przypadku stanowić intelektualną i inspirującą przygodę. – czytamy w komunikacie wydawnictwa.

 

Poniżej kalendarz premier zaplanowanych do końca tego roku:

Maj | Mallaroy. Tom I, przygodowa, pełna humoru historia o szkole magii, opowieść o niezwykłych bliźniaczkach. Na barki zmiennokształtnej Alei spadnie obowiązek ratowania całego rodzaju, Erin będzie zaś musiała w sekrecie zająć jej miejsce w tajemniczym Mallaroy. Trudniejsze od nauki okaże się jednak opanowanie pragnienia pocięcia lidera wampirzej elity piłą mechaniczną… Powieść niektórzy mogą znać z Wattpada, została jednak przeredagowana przez autorkę, więc i dla dawnych fanów szykują się niespodzianki! Kolejne tomy już w sierpniu i listopadzie.

Czerwiec | Kate in waiting znanej i cenionej autorki, Becky Albertalli. Kate i Anderson to nierozłączni przyjaciele, problem pojawia się jednak, gdy oboje zakochują się w tym samym chłopaku. Czy ich relacja przetrwa tę próbę? To nie jedyna książka tej autorki, którą planujemy dla Was wydać, w przyszłym roku czeka nas kolejna – Imogen, obviosly.

Lipiec | Never been kissed – romans pomiędzy Wrenem, studentem filmoznawstwa, a jego byłym przyjacielem, Dedrickiem – idealny na wakacje. Wren skończył dwadzieścia dwa lata i nigdy się nie całował ani nie miał chłopaka. Po przyjęciu urodzinowym wstawiony wysyła maile do swoich byłych obiektów westchnień. Część nie dociera do adresatów, Dedrick jednak nie tylko czyta wiadomość, ale również na nią odpisuje… Nie do końca pomaga to jednak przełamać wyczuwalne pomiędzy chłopakami napięcie. Dedrickiem targają wątpliwości co do swojej orientacji, Wren natomiast zastanawia się, czy wyznać, że jest demiseksualny.

Wrzesień | Dziwna i uparta wytrwałość to przygodowa i polityczna historia realizująca motyw hurt/comfort. Velasin, syn wpływowego lorda, musi zawrzeć małżeństwo polityczne. Poselstwo, widząc jego opory, proponuje, aby zamiast niedoszłej narzeczonej poślubił jej brata. Jego przyszły mąż nie wie jednak, że Velasin zmaga się z silną traumą – dodatkowo w jego własnym kraju nie dzieje się najlepiej. Ktoś próbuje przejąć władzę, a jego małżonek skrywa bolesną tajemnicę…

Październik | Payback’s a Witch, hit TikToka, opowieść o Emmeline Harlow, dziedziczce starożytnego rodu czarownic. Emmeline powraca do rodzinnego miasteczka, które opuściła przed laty po bolesnym rozstaniu z chłopakiem. Wraz z Garethem Blackmore’em porzuciła też magię, i tak nigdy niebędącą jej mocną stroną. Nadchodzi jednak turniej wiedźmich rodów, mający wyłonić rządzącego miastem, a Harlowowie zawsze pełnili w nim funkcję arbitrów. Po spotkaniu z Linden, przyjaciółką z dzieciństwa, oraz piękną i inteligentną Talią, Emmeline odkrywa, że Gareth ją okłamał. Czy położą kres dominacji Blackmore’ów?

 

Kategorie: Wydarzenia