Rusza kampania społeczna Instytutu Książki o czytaniu dzieciom

Rusza kampania społeczna Instytutu Książki o czytaniu dzieciom

Przegląd

Po sukcesie zeszłorocznej akcji teraz już 95% szpitali w Polsce uczestniczy w projekcie bookstartowym, w ramach którego rodzice nowo narodzonych dzieci otrzymują  Wyprawki Czytelnicze. Książka Pierwsze wiersze dla… i broszura informacyjna dla opiekunów trafiły na oddziały położnicze w całym kraju. Tym razem jednak nie tylko świeżo upieczeni rodzice będą mogli zdobyć cenny zestaw.

Instytut Książki rozpoczyna nową edycję kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, aby wszystkim rodzicom, opiekunom i dziadkom przypomnieć korzyści z rodzinnego czytania już od chwili narodzin.

Działania w mediach społecznościowych wzmocni udział popularnej blogerki i youtuberki, a prywatnie mamy małego urwisa – Karoliny Baszak. Materiały przygotowane z jej udziałem będzie można śledzić na kanale YouTube, Instagramie i Facebooku kampanii.

Promocja czytelnictwa należy do głównych celów Instytutu Książki – to właśnie projekty, w których kładzie się nacisk na zaszczepianie w dzieciach miłości do książek, stanowią jeden z filarów działalności Instytutu.

Więcej na temat kampanii można przeczytać tutaj.

za Instytut Książki

Kategorie: Instytucje