Jacek Włodarczyk zakończył współpracę z Copernicus Center Press

Przegląd

Informuję, że z dniem 24 września 2018 roku zakończyłem moją 6-cio letnią współpracę z wydawnictwem Copernicus Center Press. Zarządzałem CCPress od początku jego istnienia, od wydania książki „Filozofia przypadku”.

Początki Copernicus Center Press to prawie wyłącznie publikacje księdza profesora Michała Hellera z kultową „Filozofią przypadku”, która do dzisiaj osiągnęła nakład kilkunastu tysięcy egzemplarzy i nadal się bardzo dobrze sprzedaje. Na zdjęciu pierwsze stoisko na warszawskich targach książki w 2013 roku

Jednak moje pojawienie się w tym wspaniałym projekcie wydawniczym nie było przypadkowe. 29 lat temu zaczynałem karierę w branży wydawniczej w wydawnictwie Polskiego Towarzystwa Teologicznego UNUM. Tam wydawałem książki profesorów Michała Hellera i Józefa Życińskiego. Później była praca w S.I.W Znak i po raz kolejny przygoda z książkami Michała Hellera i Józefa Życińskiego. Na początku lat dziewięćdziesiątych powstał w Krakowie Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych na czele z założycielami czyli Hellerem i Życińskim. Wtedy już jako Book Marketing Research zarządzałem całym procesem wydawniczym publikacji OBI. W ciągu kilkunastu lat współpracowałem też z Wydawnictwem Biblos z Tarnowa, także z szeroką ofertą tych dwóch naukowców. Po wielu latach przerwy, w 2012 roku prof. Michał Heller postanowił przy swojej Fundacji Centrum Kopernika powołać wydawnictwo. Profesor Michał Heller, wiedząc że od lat prowadzę firmę konsultingową w branży wydawniczej, wezwał mnie do siebie i powiedział – działaj. Tak postał Copernicus Center Press Sp. z o.o..

 

W ciągu 6 lat w ofercie Copernicus Center Press znalazło się ponad 150 tytułów z dziedzin: kosmologii, kognitywistyki, nauk ewolucyjnych i filozofii nauki, w tym kilkanaście publikacji polskich autorów wydanych w języku angielskim. Na zdjęciu jedna z anglojęzycznych książek CCPress w księgarni Blackwell w Oxfordzie.

 

W ciągu kolejnych lat, oprócz Michała Hellera pojawiało się coraz więcej bestsellerowych autorów, m.in.: Daniel C. Dennett, John D. Barrow, Brian Cox, Robin Dunbar, Joseph LeDoux, Roger Penrose, Frans de Waal, Paul Davies.

 

Copernicus Center Press jako jedyny wydawca w Polsce wydaje książki naukowe w formacie kieszonkowym. Twarda, miękka, pocket, w takiej kolejności w ciągu 6 lat ukazało się kilkadziesiąt tytułów CCPress.

Za dotychczasową współpracę w Copernicus Center Press dziękuję wszystkim moim współpracownikom, autorom, tłumaczom oraz przedstawicielom firm z którymi pracowałem przez ostatnie 6 lat. Szczególnie pozdrawiam księdza profesora Michała Hellera.

Powodzenia na kolejne lata

Jacek Włodarczyk

 

Kategorie: Rynek Polski