Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych

Seminarium Instytutu Książki dla wydawców zagranicznych

Przegląd

W najbliższy piątek i sobotę w Krakowie odbędzie się siódme seminarium dla wydawców zagranicznych, w ramach którego Instytut Książki prezentuje redaktorom i agentom literackim z całego świata najciekawsze zjawiska na polskim rynku wydawniczym. Po raz drugi poświęcone ono będzie wyłącznie literaturze dziecięcej i młodzieżowej.

Seminarium rozpocznie się w piątek krótką prezentacją Instytutu i realizowanych przezeń programów. Po niej goście wezmą udział w wykładach na temat rynku książki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce, a także polskich książek ilustrowanych. Przede wszystkim jednak seminarium będzie okazją do nawiązania kontaktów przez wydawców z Polski i zagranicy, jego ważną część stanowią bowiem spotkania bizensowe. Dwudniowe wydarzenie zwieńczy wystawa ilustracji dziecięcej w Bunkrze Sztuki.

W seminarium weźmie udział 38 wydawców literatury dziecięcej i młodzieżowej, w tym 20 wydawców z zagranicy: z Belgii (Pastel), Chin (Daylight, Phoenix Juvenile And Children’s Publishing), Francji (Actes Sud, La Martiniere), Grecji (Patakis), Indii (Tara Books), Hiszpanii (Siruella), Holandii (Querido), Korei (Sang), Niemiec (Gestenberg, Gestalten), Rosji (Kompas Gid, Pink Giraffe), Słowacji (Host), Turcji (Red House), Ukrainy (Urbino), Węgier (Lira), Wielkiej Brytanii (Walker Books) i Włoch (Rizzoli/Mondadori).

 

Kategorie: Wydarzenia