Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

Przegląd

Zakopiański Festiwal Literacki odbędzie się w tym roku w dniach 10-13 sierpnia.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będą „Podróże” rozumiane w szerokim tego słowa znaczeniu. Organizatorzy zapraszają do wędrówki nie tylko po tatrzańskich szlakach literackich, ale też po kartach ciekawych nowości wydawniczych.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będą Targi Książki, które odbędą się na Placu Niepodległości w dniach 10-12 sierpnia 2018 r. pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”.

Cykl spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekcje filmów, wystawy, koncerty, warsztaty literackie, czy dyskusje o książkach to zaledwie kilka z punktów tegorocznego programu festiwalowego.

Wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w Targach Książki zapewnione zostaną bezpłatne stoiska z wyposażeniem, wspaniała atmosfera i niepowtarzalny widok na panoramę najwspanialszych polskich gór.

Oświadczenie (do pobrania) o uczestnictwie w Targach, które należy przesłać  do dnia 15 czerwca 2018 r. (decyduje data wpływu) drogą elektroniczną na adres literackifestiwal@biblioteka.zakopane.eu lub pocztą tradycyjną na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna

im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem

os. Łukaszówki 4a, 34-500 Zakopane

Podczas Festiwalu zostanie wręczona Nagroda Literacka Zakopanego 2018. Nagroda przyznawana jest corocznie żyjącym autorom najlepszych książek propagujących Zakopane i Tatry, wydanych w Polsce po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok ogłoszenia danej edycji Nagrody.

Organizatorami Festiwalu są: burmistrz miasta Zakopane Leszek Morula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego. Patronem Festiwalu jest Instytut Książki, a partnerem Biblioteka Kraków.