PWN rozwija e-booki i księgarnię ibuk.pl

PWN rozwija e-booki i księgarnię ibuk.pl

Przegląd

Osoby wybierające książki w wersji elektronicznej czytają trzykrotnie więcej niż czytelnicy książek drukowanych. Choć e-booki stanowią zaledwie ok. 2–5 % rynku książki w Polsce, wartość tego segmentu rośnie o 50% rocznie, a według niektórych szacunków, jego wartość w naszym kraju sięga 85 mln zł.

Wpisując się w trend zainteresowania e-bookami Ibuk.pl – jedna z największych wypożyczalni oraz księgarni internetowych z e-bookami – przeszedł gruntowną metamorfozę i może od niedawna pochwalić się odświeżonym, nowoczesnym layoutem. Serwis postawił w szczególności na rozwiązania ułatwiające zakupy użytkownikom smartfonów. Nowa, w pełni responsywna odsłona sklepu, jest teraz dostosowana do każdej, również mniejszej rozdzielczości ekranu. Proces zakupowy został maksymalnie uproszczony i ujednolicony, a oferta dostępnych publikacji uporządkowana i zaprezentowana w sposób przyjazny dla użytkownika.

Ibuk.pl to nie tylko bogata oferta ebooków, lecz także spory wybór audiobooków. Księgarnia oferuje publikacje naukowe i akademickie, podręczniki i lektury szkolne. Bogatą ofertę Ibuka można zakupić w tradycyjny sposób – na własność lub też wykupić jedną z kilku dostępnych form abonamentów czasowych, których cena zaczyna się już od 4 zł. Kupowanie i pobieranie e-booków i audiobooków jest niezwykle proste, a potrzebne książki i podręczniki są dostępne w aplikacji w oknie przeglądarki, którą uruchamia się bez konieczności instalowania oprogramowania.

Aktualny trend wskazuje, że użytkownicy wolą płacić za dostęp, niż za posiadanie. Dotyczy to m.in. filmów i muzyki, ale również książek i informacji. Stąd tak ogromna popularność Ibuk.pl wśród studentów i osób poszukujących konkretnej wiedzy” – komentuje Dorota Bachman, prezes Ravelo Sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za rozwój e-commerce w Grupie PWN, w tym także księgarnię ibuk.pl. „Dzięki naszemu serwisowi klienci mogą w szybki sposób zyskać dostęp do potrzebnych zasobów w bardzo przystępnej cenie. Cieszymy się, że po zmianie wyglądu i poprawie funkcjonalności serwisu, otrzymujemy od naszych użytkowników pozytywny odzew” – dodaje Dorota Bachman.

Ravelo jest spółką dedykowaną w Grupie PWN do rozwijania już istniejących i budowania nowych biznesów w obszarze e-commerce. Obecnie Ravelo zarządza 6 sklepami, w tym specjalistycznymi księgarniami internetowymi PWN i PZWL oraz sklepami internetowymi Ravelo.pl i Lideria.pl. Spółka Ravelo jest także operatorem sklepu Egmont.pl, należącego do Wydawnictwa Egmont.

Kategorie: Wydarzenia