Karen Dionne, Córka Króla Moczarów

Przegląd

Znakomity thriller psychologiczny, połączenie „Dziewczyny z tatuażem” i „Pokoju”.

Jego bohaterką jest Helena Pelletier, która dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach na Górnym Półwyspie w amerykańskim stanie Michigan. Jej idolem i niedoścignionym wzorem jest ojciec, który nauczył ją polować, tropić i żyć na łonie natury. W końcu jednak dziewczyna zaczyna rozumieć, że z matką są w rzeczywistości na bagnach więzione, a ojciec kontroluje całe ich życie. Helena decyduje się na ucieczkę, dzięki czemu ojciec trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze.
Helena układa sobie życie pod nowym nazwiskiem; nikt nie zna jej przeszłości. Kiedy po piętnastu latach ojciec ucieka z pilnie strzeżonego więzienia i ukrywa się na moczarach, kobieta wie, że tylko ona może go wytropić. I dopaść, zanim on dopadnie ją.

 

mediarodzina.pl

„Rewelacyjny thriller psychologiczny — zakochałem się w tej powieści”.

Lee Child

Porywająca opowieść o drapieżniku i ofierze, o ojcu i córce, w której nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać.
Ona przez dwanaście lat żyła na mokradłach, nieświadoma, że nigdy nie poznała smaku wolności. Świat poszedł naprzód, a tamta dziewczynka przekształciła się w spełnioną kobietę, żonę i matkę. Przeszłość poszła w niepamięć – do czasu… Teraz potwór powrócił. Król Moczarów.
Mroczny, klimatyczny thriller, który wywoła ciarki i wciągnie w grzęzawisko prawdziwego koszmaru.

Olga Kowalska, WielkiBuk.com

Córka króla moczarów to majstersztyk. Przeczytajcie”.

Sara Gruen, autorka bestselleru Woda dla słoni

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.