Wtyczka Afera narkotykowa, świat akademicki i policja żądna sukcesu za wszelką cenę

Przegląd

Wzorowa studentka, chłopak zarabiający na studia, boss narkotykowy o pseudonimie, który wszystkich przyprawia o śmiech przez łzy i policja, od której dziecko okazało się bystrzejsze to główne postacie kryminału Duane’a Swierczynskiego. Z pozoru to banalne połączenie bohaterów okazuje się idealnym przepisem na sukces literacki i nominację do Nagrody im. Edgara Allana Poe. W kwietniu historię Wtyczki poznają polscy czytelnicy.

Wtyczka to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami w Filadelfii, borykającej się z dużym odsetkiem przestępczości i panoszącymi się gangami narkotykowymi. To historia, która może wydarzyć się w każdej rodzinie. Historia, która obnaża policję i wyidealizowany świat wzorowych studentów. Wreszcie historia, której główna bohaterka zaskakuje swoją ambicją i staje się tajnym informatorem mundurowych – wchodząc w swoją nową rolę zadziwiająco szybko. Atmosferę dodatkowo podsyca fakt, że zwykła uczennica okazuje się bystrzejsza niż doświadczony policjant i wiekowy boss narkotykowy. Co z czasem okazuje się bardzo niebezpieczne…

O kryminale brytyjski dziennik Daily Mail pisał – Kompulsywny, napisany z krzykiem ludzkości, zręczny i przede wszystkim nieprzewidywalny. Natomiast Booklist, starred review po premierze tytułu w Stanach Zjednoczonych w 2015r. napisał, że fani brutalnej zbrodni pokochają tę historię za niezapomniane postacie, napięcie, portret fascynującego miasta i wybuchy spektakularnej przemocy.

O autorze:

Duane Swierczynski jest autorem kilku thrillerów kryminalnych. Za serię o Charliem Hardiem (Fun and Games, Hell and Gone, Point and Shoot) zdobył nagrodę Shamus Award. Ponadto jest scenarzystą serii komiksowej Judge Dredd dla IDW i X dla Dark Horse, a także wielu bestsellerowych komiksów Marvela, Dynamite i DC. W swojej karierze współpracował również z twórcą seriali z cyklu CSI Anthonym E. Zuikerem przy bestsellerowej trylogii Level 26.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.