Premiera książki Davida Lyncha! „W pogoni za wielką rybą”

Przegląd


Poznaj sekrety legendarnych produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak Miasteczko Twin PeaksZagubiona autostrada czy Mulholland Drive i dowiedz się, jak pracuje geniusz!

W pogoni za wielką rybą to nie tylko doskonała gratka dla fanów Davida Lyncha, ale również wspaniała książka dla każdego, kto pragnie obudzić swoją kreatywność i pomysłowość. W krótkich rozdziałach autor omawia etapy rozwoju idei, porównując je do „zanurzania się” i „wyławiania” najlepszych pomysłów, które później wykorzystuje w projektach kinowych, telewizyjnych, malarstwie i muzyce. Radzi też, w jaki sposób przełożyć rodzącą się w umyśle wizję na praktyczne działanie.

Lynch dzieli się także ciekawostkami z planu filmowego, zdradzając tajemnice powstania największych hitów filmowych i telewizyjnych takich jak Miasteczko Twin Peaks, Zagubiona autostrada i Mulholland Drive. Opowiada również o swoim ponad trzydziestoletnim zaangażowaniu w medytację transcendentalną oraz o jej wpływie na swoją dotychczasową twórczość.

David Lynch – reżyser filmowy z czterema nominacjami do Oscara, jeden z wiodących artystów naszej epoki. Od wczesnych lat siedemdziesiątych do chwili obecnej jest wysoko ceniony przez krytyków za produkcje takie jak: Głowa do wycierania, Blue Velvet, Dzikość serca, Miasteczko Twin Peaks, Mulholland Drive oraz Inland Empire.

Książkę zamówisz >>TUTAJ
Aby przeczytać fragment, kliknij >>TUTAJ

Dane szczegółowe:
Tytuł:
W pogoni za wielką rybą
Autor: David Lynch
Wydawnictwo: Samsara
Tytuł oryginalny:
Catching the Big Fish
Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 200

Kategorie: Literatura
Tagi: Samsara

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.