DW REBIS zapowiedzi lutego

DW REBIS zapowiedzi lutego

Przegląd

MIASTO ŚWIĘTYCH MĘŻÓW

Luis Montero Manglano

 

ISBN 978-83-8062-216-6

Seria Sensacja

Premiera: 13 lutego 2018

 

 

Ostatnia – i najbardziej ekscytująca – część trylogii „Poszukiwacze”

 

Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cíbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć… aż do teraz.

Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego starcia między Narodowym Korpusem Poszukiwaczy a Lilith, mrocznym cieniem stojącym za poczynaniami Voynicha. Gra toczy się nie tylko o przetrwanie NKP, lecz również o życie samego Tirsa i jego bliskich oraz o panowanie nad źródłem niewyobrażalnej potęgi ukrytym w ruinach Cíboli.

 

Luis Montero Manglano – brat Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Opublikował książkę El lamento de Caín, wyróżnioną nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku.           Miasto Świętych Mężów to ostatni tom historyczno-przygodowej trylogii, w której ukazały się już Stół króla Salomona i Łańcuch Proroka.

 

 

INWAZJA Z GANIMEDESA

Philip K. Dick

ISBN 978-83-8062-284-5

Seria Science fiction

Premiera: 27 lutego 2018

 

PIERWSZE POLSKIE WYDANIE

 

„Okupowana Ziemia z powieści Dicka przypomina (…) nowoczesne dystopie, jak seriale Black Mirror czy Opowieść podręcznej, film Elizjum czy powieść Player One. (…) Dla czytelników z lat 60. to pewnie była czysta fantazja, dla nas karykatura czasów, w których żyjemy”.

Wojciech Orliński

Ziemię podbili przybysze z Ganimedesa, obdarzeni zdolnościami telepatycznymi kosmici, którzy wyglądem przypominają wielkie robaki. Ludzkość bez szczególnego oporu ogłosiła kapitulację i jedynie nieliczne grupy partyzanckie podjęły walkę z okupantem. Doktor Rudolph Balkani, szef Biura Badań Psychodelicznych, odkrył sposób na pokonanie Ganimedejczyków. Stworzył urządzenie zniekształcające rzeczywistość, dzięki któremu ludzie mogą się wyrwać spod ich telepatycznej władzy. Niestety, Balkani jest wiernym sługą najeźdźców i nie zamierza pozwolić na to, żeby wynalazek został użyty przeciwko nim.

 

Philip K. Dick (1928–1982) większą część życia spędził w Kalifornii. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Wydał kilkadziesiąt książek, z których wiele weszło do kanonu literatury SF. REBIS opublikował takie jego powieści jak Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha i Blade runner.

 

 

ZWYCIĘSTWO ALBO ŚMIERĆ

 

Robert J. Szmidt

ISBN 978-83-8062-282-1

Seria Science fiction

Premiera: 13 lutego 2018

 

Czwarta część PÓL DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW!

Wojna z Obcymi wkracza w decydującą fazę. Ludzkość gromadzi siły do zmasowanego kontrataku, lecz perspektywa rychłego zwycięstwa podsyca jedynie tlące się od dawna wewnętrzne konflikty.

Politycy walczą o przyszłe splendory i wpływy, nie dbając o to, jak wysoką cenę przyjdzie zapłacić za militarny sukces. Wielki admirał Farland stawia na szali wszystko, by nie dopuścić do blamażu i sromotnej klęski floty. Henryan Święcki musi zmierzyć się nie tylko z bolesną prawdą o motywach, którymi kierują się obecni przywódcy Federacji, ale również z nie mniej mrocznymi demonami własnej przeszłości.

Kto wyjdzie zwycięsko z kolejnych prób? Kto przetrwa, a komu nie będzie to dane? Kto naprawdę za tym wszystkim stoi?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na kartach ostatniego tomu cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”.

Robert J. Szmidt (ur. 1962) pierwsze teksty (magazyn „Fikcje”) i tłumaczenia (m.in. dla Iskier i „Fantastyki”) opublikował w połowie lat osiemdziesiątych. Przez kolejne dziesięć lat wydawał czasopisma dla branży filmowej, następnie przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku wrócić do korzeni i stworzyć „Science Fiction”, ukazujący się nieprzerwanie przez jedenaście lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia. Twórca portalu www.fantastykapolska.pl.

We współpracy z REBIS-em wydał: Toy LandApokalipsę według Pana JanaSamotność Anioła Zagłady, i dwa tomy cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”: Łatwo być Bogiem i Ucieczka z raju (w przygotowaniu tom trzeciNa krawędzi zagłady).

 

 

PARTENON

Mary Beard

 

ISBN 978-83-8062-258-6

Seria Historia

Premiera: 13 lutego 2018

 

Mistrzowsko zwięzła i błyskotliwa (…). Mary Beard tchnie w starożytne ruiny nowe życie”.

– „The Times”

Na bezludną wyspę Mary Beard zabrałaby… marmury Elgina, piękne rzeźby z Partenonu. Autorka po raz pierwszy ujrzała je w Muzeum Brytyjskim w wieku pięciu lat – tak zaczęła się jej przygoda ze starożytnością. Partenon to przekrojowa historia najsłynniejszej świątyni w dziejach, a także rozprawa z narosłymi wokół niej kontrowersjami. Czytelnik dowie się, co znaczył Partenon dla ludzi poprzez wieki, jak pełnił funkcję kościoła i meczetu, a także – dlaczego tak nadzwyczajnie wpisał się w historię naszej kultury.

 

Mary Beard jest profesorem filologii klasycznej w Newnham College Uniwersytetu Cambridge oraz redaktorką działu klasycznego „The Times Literary Supplement”. Znana także z działalności blogerskiej i występów telewizyjnych, opublikowała takie tytuły, jak uhonorowany nagrodą Wolfsona bestseller Pompeje (REBIS, 2010) czy SPQR (REBIS, 2016). W 2014 roku znalazła się na liście dziesięciorga najbardziej wpływowych myślicieli na świecie.

 

WALDEN

Henry David Thoreau

ISBN 978-83-8062-288-3

Seria Varia

Premiera: 27 lutego 2018

 

 

Biblia wszystkich ekologów!

Książka, która zmieniła sposób patrzenia na otaczający nas świat

 

Walden, czyli życie w lesie to zbiór esejów będących zapisem eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata żył samotnie nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje te są pochwałą życia świadomego, prostego i surowego, w bliskim kontakcie z przyrodą.

Walden ogromną popularność zdobył dopiero w XX wieku. W latach sześćdziesiątych sięgnęła po niego amerykańska młodzież walcząca z konformizmem i obyczajowością mieszczańską.

 

Henry David Thoreau  (1817‒1862) całe życie spędził w Concord – miasteczku, które w pierwszej połowie XIX w. było jednym z centrów myśli amerykańskiej. Tutaj wokół filozofa Ralpha Walda Emersona zgromadzili się młodzi ludzie porwani ideami transcendentalizmu, wśród nich Thoreau: asceta, stoik, buntownik i mistyk ‒ symbol amerykańskiego indywidualizmu.

 

POKONAĆ MUR. WSPOMNIENIA

Marina Abramović

ISBN 978-83-8062-173-2

Seria Historia sztuki

Premiera: 27 lutego 2018

 

„Doświadczyłam wolności absolutnej – czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że nic się nie liczy – i to mnie upoiło”. 

 – Marina Abramović

 

Osnową książki Pokonać mur jest historia zgoła operowego romansu – dwunastoletniej współpracy artystki z performerem Ulayem i ich podróży furgonetką po Europie, często bez grosza przy duszy; związku, który dobiegł dramatycznego końca na Wielkim Murze w Chinach. Opowieść Mariny, momentami poruszająca, pełna przygód i po prostu zabawna, opisuje jej wyjątkową karierę artystyczną związaną z poddawaniem ciała ekstremalnym próbom strachu, bólu, wyczerpania czy zagrożenia w dążeniu do emocjonalnej i duchowej przemiany.

 

Książka Pokonać mur, która sama w sobie stanowi niezwykły performans, w obrazowy i wyrazisty sposób przedstawia bezprzykładne życie wyjątkowej artystki.

 

Marina Abramović  – artystka, córka bohaterów II wojny światowej, dorastała w Jugosławii rządzonej przez Titę w atmosferze surowego etosu pracy. Nic nie zdołało jednak poskromić jej nienasyconej ciekawości świata, pragnienia kontaktu z ludźmi ani specyficznego, bałkańskiego poczucia humoru, którymi przesycone są jej życie i sztuka.

W 2010 roku ponad 750 tysięcy ludzi ustawiło się w kolejce, by wziąć udział w retrospektywie Mariny Abramović w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku – usiąść naprzeciw artystki i nawiązać z nią milczące porozumienie. Performans trwał niespotykanie długo – ponad 700 godzin. Został zorganizowany dla uczczenia pięćdziesięciolecia przełomowych akcji artystycznych Mariny Abramović i po raz kolejny udowodnił drzemiący w niej żywioł natury.

 

OSTATNI PORTRET MELANII

Ewa Madejska

 

ISBN 978-83-8062-262-3

Seria Varia

Premiera: 27 lutego 2018

 

Pierwsza część szkatułkowej trylogii „Ostatnie”

 

Igor Żurek i Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. Mieszkają w domu nad jeziorem. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. Jak się okazuje, Igor i Melania skrywają kilka mrocznych sekretów.

W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów, kolczyków w nosie i osobliwych opowieści.

Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

 

Autorka bawi się motywami rodem z kultury masowej i stereotypowymi cechami „literatury kobiecej”. Żartobliwy styl, plejada barwnych, świetnie sportretowanych postaci i ich życiowe perypetie pokazują jednak, że powieści dla kobiet, traktowane w Ostatnim portrecie Melanii z przymrużeniem oka, mogą skłaniać czytelniczki do głębszych refleksji: jak przeżywać stratę, jak szukać siły w sobie, jak dążyć do celu.

 

Ewa Madeyska – pisarka, dramatopisarka, scenarzystka – za powieść Katoniela była nominowana w 2008 r. do Nagrody Literackiej Nike.

 

 

JAK KOBIETY PODEJMUJĄ DECYZJE

Therese Huston

 

ISBN 978-83-8062-143-5

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera: 27 lutego 2018

 

Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać

Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat – mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!”

JOANNA BARSH, współautorka bestsellerów How Remarkable Women Lead i Centered Leadership.

THERESE HUSTON, doktor psychologii poznawczej oraz założycielka i dyrektorka Center for Excellence in Teaching and Learning (obecnie Center for Faculty Development), od piętnastu lat pomaga ludziom w podejmowaniu lepszych decyzji. Pisze też artykuły do „New York Timesa” i „Harvard Business Review”.

www.theresehustonauthor.com

 

Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.