Ranking Bibliotek 2017

Przegląd

W 2011 roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” po raz pierwszy nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Wczoraj w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala kolejnej, 7. odsłony Rankingu Bibliotek. Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej”.

W tym roku imponujący awans z pięćsetnego na pierwsze miejsce odnotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Na podium znalazły się również placówki z Sianowa i ze Świątek. Wysoką szóstą pozycję zajął ubiegłoroczny lider rankingu – Barcin.

W gali Rankingu Bibliotek udział wzięli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr Magdalena Gawin oraz Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.

Pełna lista Rankingu Bibliotek 2017 jest dostępna na stronie internetowej „Rzeczpospolitej”.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.