Rozpoczyna się wyjątkowa kampania proczytelnicza “Mała książka – wielki człowiek”

Rozpoczyna się wyjątkowa kampania proczytelnicza “Mała książka – wielki człowiek”

Przegląd

Kampania ma za zadanie przekonać, że z książką warto zaprzyjaźnić się już od najmłodszych lat.

Nakładem Instytutu Książki, ukazała się publikacja „Pierwsze wiersze dla…” przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach. Młodzi rodzice otrzymają ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. Z dołączonej do niej broszury pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” dowiedzą się o najważniejszych korzyściach, płynących z czytania dziecku w każdym wieku.

W książce znalazły się utwory dla dzieci najpopularniejszych polskich poetów: Anny Kamieńskiej, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Ludwika Jerzego Kerna, Ewy Szelburg-Zarembiny, Jana Brzechwy, a także Juliana Tuwima, Joanny Papuzińskiej czy Józefa Czechowicza. W skład “wyprawki czytelniczej” dla każdego Malucha wejdzie też broszura dla rodziców “Książką połączeni” ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej.

Publikacja została przygotowana w ramach kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.