Znamy zwycięzcę konkursu Pióro Fredry 2017

Przegląd

Wczoraj wieczorem o 18:30 w Sali Wielofunkcyjnej we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody Pióro Fredry 2017.

O nagrodę walczyło 5 finalistów. Łącznie w konkursie udział wzięło 48 Wydawnictw i 153 książki. 

Jury Konkursu, pod przewodnictwem profesora Marcina Cieńskiego wybrało autobiografię Marcina Świetlickiego opublikowaną nakładem krakowskiego Wydawnictwa Literackiego. W uzasadnieniu podkreślono, że Tytuł Książki Roku dla „Nieprzysiadalność. Autobiografia” Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka przyznano za „znakomity, bogato ilustrowany, precyzyjny edytorsko, tom rozmów, składających się na opowieść o życiu jednego z najważniejszych współczesnych poetów polskich i postaci współczesnej kultury, osobowości niekonwencjonalnej i niepodrabialnej, a jednocześnie symbolicznej dla losów pewnego pokolenia”.

Pióro Fredry 2017 Fot. Andrzej Solnica

Konkurs edytorski na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” towarzyszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek wydanych w Polsce w danym roku. Ocenie jury podlegają wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze, a także wysoki poziom edytorski oraz typograficzno-artystyczny.

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.