Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Przegląd

 

Premiera 2 sierpnia 2017 r.

Legendy naszych czasów

Scenariusz: Pierre Christin

Rysunki: Enki Bilal

Przekład: Bartek Chaciński

Oprawa: twarda

Objętość: 176 stron

Format: 215×290

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-2702-9

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science-fiction

Album dwóch znakomitych europejskich twórców komiksowych – Enkiego Bilala i Pierra Christina, będący zapisem nastrojów panujących we Francji w latach 70. XX wieku. Składa się z trzech luźno powiązanych fabularnie części, których tematem są społeczno-polityczne realia ówczesnego świata. Bohaterem pojawiającym się we wszystkich opowieściach jest tajemniczy młodzieniec – Białowłosy, niemy świadek nadprzyrodzonych wydarzeń. Zawsze staje po stronie prostych ludzi, by chronić ich przed bezdusznością aparatu państwowo-biurokratycznego.

Legendy naszych czasów to historie utrzymane w konwencji political fiction, ocierające się o fantastykę i utopię. Stanowią dziś jedno z najważniejszych dokonań artystycznych w XX-wiecznej sztuce komiksowej.

Rysownikiem cyklu jest Enki Bilal – twórca komiksowy, scenarzysta, reżyser filmowy, mistrz „poważnej kreski”. Do najbardziej znanych komiksów, które stworzył, należą: Julia & Roem, Animal`z, Kolor powietrza, Tetralogia potwora oraz Trylogia Nikopola. Scenariusz napisał utalentowany Pierre Christin, autor znanego polskim czytelnikom tomu Fins de siècle: Falangi Czarnego Porządku, Polowanie.

Corto Maltese – Zawsze trochę dalej, tom 3

Scenariusz: Hugo Pratt

Rysunki: Hugo Pratt

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 112 stron

Format: 216×285

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-1685-6

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

Trzeci tom historii przygodowej włoskiego mistrza komiksu Hugona Pratta.

Wenezuela, 1917 rok. Awanturnik Corto Maltese rozpoczyna kolejną serię wypraw po Ameryce Południowej oraz po wyspach i małych państwach Ameryki Środkowej. Będzie przedzierał się przez dżunglę, popłynie słabo znanymi szlakami rzecznymi, natknie się na dzikie plemiona Indian, weźmie udział w rewolucji w jednej z republik bananowych, pozna pewną krwawą historię wojenną oraz – jak zwykle – napotka na swej drodze piękne i tajemnicze kobiety.

Seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym…

Twórcą serii jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El Gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat, w czasie których stworzył dwanaście obszernych tomów cyklu.

Crime Alleys, Okrutny los, część 2

Scenariusz: Sylvain Cordurié

Rysunki: Alessandro Nespolino

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215×290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-1953-6

Język oryginału: francuski

Seria: Sherlock Holmes

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: horror

Dokończenie historii rozpoczętej w albumie pt.: Pierwsza sprawa. W roku 1876 Sherlock jest młodzieńcem traktującym rozwiązywanie zagadek kryminalnych jako zabawę i umysłowe wyzwanie. Zaczyna się to zmieniać, kiedy nieznani bandyci porywają jego przyjaciela, wirtuoza skrzypiec. Wówczas Holmes rozpoczyna współpracę z policją i próbuje wyjaśnić tajemnicę zniknięć ludzi nauki i sztuki. W końcu sam zostaje uprowadzony przez organizację wpływowego złoczyńcy Henry’ego Moriarty’ego. Sherlock jeszcze nie wie, że wplątał się w intrygę, która sięga samych szczytów władzy Imperium Brytyjskiego. Śledztwo to dramatycznie wpłynie na psychikę początkującego detektywa i będzie rzutować na całe jego przyszłe życie.

Dwutomowe opowieści o Holmesie (wcześniej zostały wydane dwie dylogie: Wampiry Londynu oraz Sherlock Holmes i Necronomicon) składają się na serię pisaną przez francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, który zyskał uznanie właśnie opowieściami o detektywie wszech czasów.

Batman – Epilog, tom 10

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes

Rysunki: Gragg Capullo, Roge Antonio, ACO, Riley Rossmo

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 120 stron

Format: 170×260

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-2703-6

Język oryginału: angielski

Seria: Nowe DC Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Mieszkańcy Gotham wiedzą, że to Batman tak naprawdę rządzi ich miastem i jest gotów zrobić wszystko, by je chronić. Losy metropolii i Mrocznego Rycerza są nierozerwalnie splecione. I chociaż Bruce Wayne przeżył kilka miesięcy jako zwyczajny obywatel, teraz wreszcie powraca do roli bohatera. Czy Gotham mogłoby przetrwać bez swego obrońcy? I – co ważniejsze – czym byłby Bruce Wayne bez swego superbohaterskiego wcielenia?

Scenarzysta Scott Snyder przedstawia ostatnią opowieść o Mrocznym Rycerzu, w której bohater walczy ze znajomymi przeciwnikami i nowymi wrogami. W niezwykłych opowieściach zawartych w tym tomie, Batman trafi do alternatywnej, dystopijnej przyszłości, a także zagłębi się we własną przeszłość. Ponownie będzie poszukiwał odpowiedzi na pytania: kim jest, kim się stał i jak musi wyglądać jego dziedzictwo…

Legendarni scenarzyści Scott Snyder (Batman, All-Star Batman, Amerykański Wampir) i James Tynion IV (Wieczny Batman) oraz rysownicy – Greg Capullo (Spawn), Roge Antonio (Wieczni Batman i Robin), ACO (Midnighter) i Riley Rossmo (Constantine: The Hellblazer) przedstawiają ostatni tom serii.

Skalp, tom 5

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: R.M. Guéra, Igor Kordey i in.

Przekład: Krzysztof Uliszewski

Oprawa: twarda

Objętość: 252 strony

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-2706-7

Język oryginału: angielski

Seria: Skalp

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: sensacja

Finał jednej z najlepszych amerykańskich serii ostatnich lat.

Tajny agent FBI Dashiell Zły Koń w końcu dowiedział się, kto kilka miesięcy wcześniej zabił jego matkę na odludnej drodze w Południowej Dakocie. Wódz Lincoln Czerwony Kruk zszedł z mrocznej ścieżki, na którą wkroczył wiele lat temu. Teraz, po raz pierwszy w życiu, ci dwaj synowie rezerwatu Prairie Rose mają wspólny cel: odnaleźć i zabić człowieka, który zamordował Ginę Zły Koń. Czy jednak będą w stanie odłożyć na bok wzajemną niechęć, by wytropić wspólnego wroga?

Ostateczna bitwa o duszę rezerwatu wkrótce się rozpocznie – a żołnierze każdej ze stron szykują się do walki na śmierć i życie.

Uznany autor Jason Aaron (Original Sin, Thor, Wolverine, PunisherMAX, Bękarty z Południa) oraz rysownik R. M. Guéra (Batman Eternal, Django Unchained) doprowadzają opowieść o zepsuciu, zdradzie i pokucie do krwawego i oczyszczającego zakończenia.

Komiks tylko dla dorosłych!

Punisher Max, tom 2

Scenariusz: Garth Ennis

Rysunki: Dougie Braithwaite, Leandro Fernández

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-1861-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Drugi, równie mroczny i brutalny tom kultowej opowieści o samotnym mścicielu z Nowego Jorku. Na zlecenie samego Nicka Fury’ego Punisher wyrusza na Syberię, gdzie przechowywany jest najbardziej śmiercionośny wirus na świecie. Samobójcza misja budzi ze snu demony zimnej wojny, a świat kolejny znajduje się na krawędzi katastrofy nuklearnej. Tymczasem do miasta powraca Nicky Cavella, który zrobi wszystko, by zjednoczyć mafię – i raz na zawsze rozprawić się z Punisherem.

Za scenariusz tej historii odpowiada laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis (Kaznodzieja, Hellblazer, Hitman). Twórcami rysunków są Dougie Braithwaite (Incredible Hulk, Secret Invasion: Thor) oraz Leandro Fernández (Wolverine, Spider-Man: Splątana sieć, Deadpool: Wojna Wade’a Wilsona).

Komiks tylko dla dorosłych!

Smerfowanie biżuterii, tom 17

Scenariusz: Luc Parthoens i Thierry Culliford

Rysunki: Alain Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-1878-2

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Kolejny album o niebieskich skrzatach. Smerfy szykują się do obchodów święta wiosny, ale Zgrywus wpada w ręce wędrownych kuglarzy. Pewien łotr wymyśla dla niego ryzykowne zajęcie, podczas którego Smerf nauczy się otwierać wszystkie zamki i kłódki… Tymczasem przyjaciele wyruszają mu na ratunek, ale będą musieli pokonać wiele przeszkód, aby bezpiecznie wrócić do domu!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 8 sierpnia 2017 r.

STAR WARS KOMIKS nr 4/2017

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 148 stron

Format: 170×260

Cena: 19,99

EAN: 9771899488705_04

Język oryginału: angielski

Seria: STAR WARS KOMIKS

Nowe wcielenie magazynu dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowane są zamknięte opowieści komiksowe.

Czwarty numer z 2017 roku zawiera ostatnią historię z cyklu Darth Vader. Opowieść zatytułowana Koniec gry stanowi wycieczkę na ciemną stronę Mocy. Vader, który wciąż prowadzi działania na własną rękę, w ukryciu przed Imperatorem, otrzymuje bardzo zaskakującą informację. Chociaż okazuje się, że odzyskał zaufanie swojego sithańskiego mistrza, nadal nie jest bezpieczny. Tymczasem mordercze droidy Triple Zero i Beetee wciąż sieją zamęt…

Premiera 17 sierpnia 2017 r.

Pierwsza śmierć (prequel serii Książę Nocy)

Scenariusz: Yves Swolfs

Rysunki: Yves Swolfs

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-1921-5

Język oryginału: francuski

Seria: Książę Nocy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: horror

Początek słynnego cyklu grozy o dziejach niezniszczalnego wampira zwanego Księciem nocy. Przełom I i II wieku naszej ery. Zbliża się ostateczna inwazja wojsk rzymskich na karpackie królestwo Daków. Młody Kergan, syn jednego z wodzów dackich, zostaje wysłany przez ojca w poselstwie do sąsiednich ludów, aby umocnić z nimi przymierze przeciw cesarstwu. Wpada jednak w zasadzkę i dostaje się w ręce Rzymian. Wkrótce dowiaduje się, kto stał za jego uwięzieniem. Poprzysięga wieczną zemstę wszystkim, których uważa za wrogów… Tak rozpoczyna się trwająca wiele setek lat historia najpotężniejszego nieumarłego Europy.

Twórcą scenariusza i rysunków jest mistrz komiksu francuskiego Yves Swolfs, autor takich serii jak: Legenda i Vlad.

Superman – Ostatnie dni Supermana

Scenariusz: Peter J. Tomasi

Rysunki: Mikel Janín, Doug Mahnke

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami,

Objętość: 204 strony

Format: 167×255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-2704-3

Język oryginału: angielski

Seria: Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Największy heros, jakiego poznał świat, umiera…

W ostatnich dniach życia Człowiek ze Stali zwraca się do swoich bliskich oraz zaufanych sprzymierzeńców, aby się pożegnać. Tymczasem świat staje w obliczu nowego zagrożenia: niebezpieczna istota płonąca żywym ogniem uparcie twierdzi, że jest jedynym prawdziwym Supermanem.

Wraz z Batmanem, Wonder Woman i Supergirl, Człowiek ze Stali musi stoczyć ostatnią walkę – pozornie z samym sobą. Czy Superman umrze, próbując ocalić świat oraz tych, których kocha najbardziej?

Ostatnie dni Supermana to drugi z tomów serii Droga do Odrodzenia, wprowadzających czytelników w nową erę w dziejach superbohaterów DC Domics. Autorem scenariusza jest Peter J. Tomasi (Superman), rysunki stworzyli Mikel Janín (Batman), Doug Mahnke (Superman), Paul Pelletier (Aquaman), Dale Eaglesham (Secret Six), Scot Eaton (The New 52: Futures End), Ed Benes (Justice League of America) oraz Jorge Jiménez (Earth 2: Society).

Uniwersum DC – Odrodzenie

Scenariusz: Geoff Johns

Rysunki: Gary Frank, Ethan Van Sciver, Ivan Reis, Phil Jimenez

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda z obwolutą

Objętość: 104 strony

Format: 180×275

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2705-0

Język oryginału: angielski

Seria: DC Deluxe

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Album Uniwersum DC – Odrodzenie rozpoczyna nową komiksową erę w dziejach świata superbohaterów DC Comics. Jest również niezbędnym wprowadzeniem do wszystkich komiksów superbohaterskich, które będą się ukazywać w Klubie Świata Komiksu w serii Odrodzenie od września 2017.

Wally West – niegdyś znany jako Kid Flash, a potem Flash – został uwięziony poza czasem i przestrzenią, przez co nikt dziś nie pamięta, że w ogóle istniał. Tylko on wie, że ktoś skradł wszystkim ludziom dziesięć lat życia, w wyniku czego rzeczywistość uległa poważnym zmianom. Aby znaleźć winnego zamieszania i uświadomić przyjaciołom, co się dzieje, Wally musi powrócić na Ziemię. Niestety, wszelkie jego próby kończą się niepowodzeniem. Ulegający powolnemu unicestwieniu Flash zdaje sobie sprawę, że tylko od niego zależy los wszechświata.

Scenariusz komiksu napisał Geoff Johns, autor wielu bestsellerowych albumów (m.in. Liga Sprawiedliwości), a zilustrowali czołowi rysownicy amerykańscy: Ivan Reis (Liga Sprawiedliwości), Gary Frank (Batman: Ziemia Jeden), Ethan Van Sciver (Green Lantern: Rebirth) oraz Phil Jimenez (Infinite Crisis).

Grzech pierworodny

Scenariusz: Jason Aaron, Ed Brubaker, Mark Waid

Rysunki: Mike Deodato, Javier Pulido, Jim Cheung, Paco Medina

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 252 strony

Format: 167×255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2708-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Watcher, tajemniczy byt, który obserwuje ludzkość z Księżyca i zna wszystkie jej grzechy, został zamordowany. Kto go zlikwidował – i dlaczego? Oto największa zagadka kryminalna w uniwersum Marvela! Kapitan Ameryka, Wolverine, Doktor Strange, Czarna Pantera, Punisher i inni rozpoczynają śledztwo, podczas którego wyjdą na jaw najgłębsze sekrety ziemskich superbohaterów…

Autorami tej historii są znani i lubiani scenarzyści: Jason Aaron (Skalp, Thor Gromowładny, Wolverine i X-Men), Ed Brubaker (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, X-Men: Mordercza geneza) i Mark Waid (Deadpool, Daredevil, Fantastyczna Czwórka). Rysunki stworzyli Mike Deodato (Avengers, New Avengers), Javier Pulido (Hawkeye, She-Hulk) oraz Jim Cheung (Nieskończoność, Avengers: Krucjata dziecięca).

Thor Gromowładny: Ostatnie dni Midgardu, tom 4

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Esad Ribic, Agustin Alessio, Simon Bisley, R.M. Guéra

Przekład: Marceli Szpak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1944-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

W ostatnim tomie swoich przygód Gromowładny musi stawić czoło zupełnie innemu wrogowi – niesławnej korporacji Roxxon, która niszczy ziemskie środowisko, a na domiar złego sprzymierzyła się z trollami. Tymczasem w przyszłości stary Thor i jego wojownicze krewniaczki próbują ocalić przed głodem Galactusa to, co zostało z Midgardu. Jednak nawet bóg nie zdoła uratować każdego…

Autorem tej historii jest popularny scenarzysta Jason Aaron (Skalp, Wolverine i X-Men), a za rysunki odpowiadają Esad Ribic (Loki, Silver Surfer: Requiem), Agustin Alessio (Star Wars), Simon Bisley (Lobo: Portret bękarta) i R.M. Guéra (Skalp).

Deadpool: Grzech pierworodny, tom 7

Scenariusz: Gerry Duggan, Brian Posehn

Rysunki: John Lucas, Scott Koblish

Przekład: Oskar Rogowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1932-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Siódmy tom dowcipnej i niezwykle popularnej serii o Najemniku z Nawijką. Miesiąc miodowy dobiegł końca – Deadpoola i Shiklę znów nękają krwiożercze zastępy Draculi. Tymczasem agentka Preston odkrywa szokującą tajemnicę: Wade Wilson ma córkę! Czy Deadpool zdoła w porę odeprzeć armię nieumarłych i uratować dziewczynkę? Jakie inne mroczne sekrety skrywa jego przeszłość?

Twórcami tego tomu są scenarzyści Gerry Duggan (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji) i Brian Posehn (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool) oraz rysownicy John Lucas (Civil War: Front Line) i Scott Koblish (Deadpool’s Art of War).

Wiedźmin. Klątwa kruków, tom 3

Scenariusz: Paul Tobin

Rysunki: Piotr Kowalski

Przekład: Jakub Szamałek

Oprawa: twarda

Objętość: 120 stron

Format: 170×260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-1849-2

Język oryginału: angielski

Seria: Wiedźmin

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

Trzeci tom popularnej serii o wiedźminie. Autorem rysunków jest polski autor Piotr Kowalski.

Geralt i Ciri otrzymują kolejne zadanie. Tym razem Merwina, właścicielka łaźni w Novigradzie, wynajmuje ich do zabicia strzygi, która od pewnego czasu grasuje po mieście i sieje postrach wśród mieszkańców. Wiedźmini wyruszają więc w drogę obfitującą w nieprzewidziane przygody. Gdy docierają do Novigradu, okazuje się, że za pozornie nieskomplikowaną misją kryje się dramatyczna historia. W mieście wiedźmini poznają Elida – dziwnego chłopaka, który potrafi zamieniać się w kruka. Geralt i Ciri szybko orientują się, że Elid skrywa jakiś mroczny sekret i że być może z jego pomocą uda im się dotrzeć do strzygi. Sprawę jednak komplikuje niespodziewane pojawienie się Yennefer, która wydaje się utrudniać Geraltowi i Ciri wykonanie zlecenia. Co kieruje czarodziejką? Jaką tajemnicę kryje Elid? Czy wiedźminom uda się pokonać strzygę? Klątwa kruków trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i z pewnością nie zawiedzie fanów Geralta.

Kajko i Kokosz – Łamignat Straszliwy, tom 2

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik

Rysunki: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Tomasz Samojlik

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron

Format: 216×285

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-1973-4

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz – Nowe Przygody

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z 20 tomów.

Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie.

Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

Wujaszkowie Dalton, tom 78

Scenariusz: Laurent Gerra, Jacques Pessis

Rysunki: Achdé

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-2744-9

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Przebywający w więzieniu Daltonowie dowiadują się, że mogą wyjść na wolność, jeśli zaopiekują się swoim małym krewniakiem Emmettem Juniorem. Co więcej, mają wieść dostatnie życie w wielkiej rezydencji zarządzanej przez kamerdynera! Jest tylko jeden haczyk: muszą pozostawać po kuratelą Lucky Luke’a. Samotny Kowboj ma również sprawować opiekę nad prawidłowym wychowaniem Juniora. Wypełnienie tych wszystkich zadań okaże się dla Luke’a bardzo trudnym zadaniem.

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Równie znani są scenarzyści: Laurent Gerra (Grandes gueules) i Jacques Pessis (Spaghetti).

Ziemia obiecana, tom 80

Scenariusz: Jul

Rysunki: Achdé

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-2745-6

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Lucky Luke spotyka Jacka, starego znajomego, który znany jest ze ściągania na siebie nieszczęść. Przyjaciel prosi Samotnego Kowboja, aby ten bezpiecznie przeprowadził przez bezdroża Dzikiego Zachodu jego mającą przybyć z Europy rodzinę. Okazuje się, że są to Żydzi aszkenazyjscy, którzy musieli wyemigrować z terenów rozbiorowej Polski, by szukać szczęścia w Nowym Świecie. Na wędrowców będzie czekać wiele niebezpieczeństw na pustyniach i terenach Indian, ale największym wyzwaniem okażą się dla Luke’a sami niezwykli przybysze…

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Z kolei Jul napisał scenariusze do wielu komiksów, m.in. Silex and the city.

Fantasy Komiks, tom 28

Scenariusz: różni autorzy

Rysunki: różni autorzy

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Format: 170×260

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2742-5

Język oryginału: francuski

Seria: Fantasy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Dwudziesty ósmy tom antologii „Fantasy Komiks” zawiera dwa albumy kontynuujące serie znane z poprzednich wydań FK. W Rozbitkach z Ythaq bohaterowie przedostają się do wszechświata równoległego i lądują awaryjnie na planecie zamieszkanej przez kilka ras, z których tylko jedna używa zaawansowanej technologii. Rozbitkowie mają małe szanse, aby wrócić do własnej rzeczywistości. Z kolei cykl Sloka zmierza do zakończenia, w którym dojdzie do krwawej konfrontacji między wszystkimi, także nadprzyrodzonymi, siłami dążącymi do panowania nad planetą Link-Archoid.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.