Dariusz Domagalski “Gniewny pomruk burzy”

Przegląd

5 września trafi do księgarń Gniewny pomruk burzy Dariusza Domagalskiego, tom III cyklu krzyżackiego. Kontynuacja poprzednich tomów: Aksamitnym dotyku nocy oraz Delikatnym uderzeniu pioruna.

 

WOJNA POLSKO-KRZYŻACKA I MISTYCZNA KABAŁA ‒ POLSKA FANTASTYKA HISTORYCZNA, JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!!!

                              Robert J. Szmidt

 

Lato 1410 roku. Wojska polsko-litewskie wkraczają na terytorium państwa krzyżackiego. Król Władysław Jagiełło prowadzi swoją armię na Malbork. Krzyżacy zastępują mu drogę pod Grunwaldem. Rycerstwo z całego chrześcijańskiego świata krzyżuje oręż w wielkiej bitwie, która wstrząśnie podstawami Zakonu.

Podczas marszu na stolice wroga Dagobert z Saint-Amand i Aine muszą się zmierzyć nie tylko z krzyżacką nawałnicą, ale również osobistą tragedią. Pomagają im w tym nie tylko polscy rycerze. Przeznaczenie musi się wypełnić…

 

Dariusz Domagalski jest pisarzem, felietonistą i scenarzystą komiksów. Debiutował w 2006 roku w czasopiśmie „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Na swoim koncie ma kryminał Cherem, powieści historyczne Vlad Dracula i Piraci Północy: Bractwo, powieści science fiction Silentium Universi i Osobliwość (REBIS 2015) oraz powieść fantasy Angele Dei (REBIS 2016).

Kategorie: Fantastyka, Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.