PocketBook Aqua 2

Przegląd

Oczekiwany z ogromną niecierpliwością następca wodoodpornego czytnika PocketBook Aqua nareszcie wkrótce będzie dostępny w Polsce. Nowy model, oznaczony symbolem „2”, został wzbogacony o wszelkie udogodnienia, którymi powinna dysponować nowoczesna e-biblioteczka.

PocketBook Aqua 2, wyposażony w przednie podświetlenie, dotykowy ekran z rozdzielczością HD, obsługę 17 formatów plików tekstowych oraz plików audio, a także moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi, pojawi się lada dzień na półkach w cenie 579 zł. Podobnie jak poprzednika, debiutanta sygnuje kod IP57, gwarantujący wodoodporność do jednego metra i zabezpieczenie przed wnikaniem pyłu.

Widząc popularność, jaką cieszył się czytnik PocketBook Aqua, podjęliśmy decyzję o kontynuacji tej linii,” – mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Jednak w nowym modelu chcieliśmy wykorzystać funkcjonalności, które szczególnie cenią użytkownicy. I tak PocketBook Aqua 2 ma przednie podświetlenie LED, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz E Ink Carta™ oraz prawdziwą rewelację – możliwość odtwarzania plików audio!”

Poza dotykowym wyświetlaczem czytnik ma również ergonomiczne klawisze do przerzucania stron, ukryte u dołu ekranu pod przyjemną w dotyku, szczelną osłoną. Umożliwiają one nawigację po menu i wygodną obsługę jedną ręką.

Jak przystało na idealnego towarzysza wypoczynkowych wojaży, PocketBook Aqua 2 waży niewiele, bo zaledwie 180 gramów, ale w swojej ośmiogigabajtowej pamięci może pomieścić tysiące książek. Biblioteczkę można dodatkowo uzupełnić zasobami „z chmury”, dzięki łączności Wi-Fi i synchronizacjom z kontem Dropbox czy Send-to-PocketBook. Co istotne, wydajna litowo-jonowa bateria o pojemności 1500 mAh zapewni wielogodzinną, beztroską lekturę bez konieczności troszczenia się o dostęp do prądu i ładowania czytnika.

Kolejną nowością zastosowaną w usprawnionej wersji czytnika z rodziny Aqua jest obsługa plików audio w formacie MP3 oraz funkcjonalność konwersji tekstu na mowę (Text-to-Speech). W komplecie z urządzeniem sprzedawany jest dedykowany adapter do gniazda microUSB, który umożliwia podłączenie do czytnika słuchawek i korzystania z tych opcji.

Wprowadzane na polski rynek urządzenie jest świetnym rozwiązaniem na późnowiosenne i letnie wyprawy. Nie zaszkodzą mu majowe ulewy, kontakt z wodą podczas rejsów jachtem czy piasek wakacyjnych plaż. Wyprodukowany w unikalnym, lazurowo-niebieskim kolorze z perłowym odcieniem, przywodzi na myśl relaks przy kojącym szumie morskich fal.

Specyfikacja PocketBook Aqua 2

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink® Carta

Rozdzielczość ekranu

758 × 1024

Rozmiar ekranu

6”

DPI

212

Odcienie szarości

16

Interfejs dotykowy

Pojemnościowy wielodotykowy

Podświetlenie przednie

+

Procesor

1GHz

RAM

256 MB

Wbudowana pamięć*

8 GB

Akumulator

litowo-jonowy, 1500 mAh, do 8000 stron zmienianych z wyłączonym podświetlenie

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

System operacyjny

Linux 2,6

Wymiary

174,4 × 114,6 × 8,3mm

Waga

180 g

Kolory

Lazurowy

W zestawie

Czytnik, kabel USB, adapter microUSB-audio jack 3,5 mm, instrukcja, gwarancja, opakowanie

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty audio

MP3 (poprzez adapter dostępny w zestawie)

Text-to-Speech (konwersja tekstu na mowę)

Angielski
(15 dodatkowych języków dostępnych do pobrania ze strony www.pocketbook-int.com)

Słowniki

ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki, Webster’s Dictionary 1913

Aplikacje

BookStore, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

Usługi internetowe

ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.