Found in Translation 2017

Found in Translation 2017

Przegląd

Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Instytut Polski w Nowym Delhi zapraszają do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji nagrody FOUND IN TRANSLATION AWARD, przyznawanej tłumaczowi/tłumaczce najlepszego w minionym roku kalendarzowym przekładu literatury polskiej na język angielski.

Ogłoszenie laureata i wręczenie nagrody odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Londynie w marcu 2017 roku, na których Polska wystąpi w roli Market Focus Country. Program „Market Focus Poland″ to cykl wydarzeń kulturalnych i branżowych prezentujących gorące nazwiska, modne gatunki, interesujące tematy, literackie trendy i ciekawostki naszego rynku książki – słowem to, co w polskiej literaturze współczesnej najlepsze.

 

Nagroda Found in Translation to trzymiesięczna rezydencja w Krakowie z honorarium w wysokości 2.000 PLN miesięcznie, przelot do i z Krakowa fundowane przez Instytut Książki oraz nagroda pieniężna – 16.000 PLN – fundowana w równych częściach przez IK, IKP w Londynie, IKP w Nowym Jorku i IP w Nowym Delhi.

Kategorie: Instytucje, Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.