Dariusz Jaworski w Senacie: program translatorski ma nowy regulamin

Dariusz Jaworski w Senacie: program translatorski ma nowy regulamin

Przegląd

Dyrektor IK Dariusz Jaworski wyjaśnił na posiedzeniu senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, że program translatorski wymagał nowego regulaminu, gdyż dotychczasowy „istniał już 10 lat i nie był dostosowywany do wymogów obecnych”.

Jak wyjaśniał, nabór na program translatorski zaczął się jesienią 2015 roku i miał się skończyć w marcu 2016. Jednak prace nad nowym regulaminem rozpoczęły się dopiero w maju 2016, po przyjściu Jaworskiego do instytutu. Dyrektor Instytutu Książki powiedział, że nowy regulamin został zatwierdzony latem tego roku.

„W związku z tym powstało opóźnienie, które w tej chwili już nadrabiamy i wnioski, które zostały złożone do programu, zostaną rozpatrzone do końca października i będą realizowane w przyszłym roku” – zapewnił Jaworski, dodając, że 1 października startuje następna edycja konkursu translatorskiego, a 1 lutego 2017 – kolejna.

„Spieszymy się dlatego, że decyzją ministra Glińskiego została zwiększona pula środków na translację z około 1,5 mln, które nie były wykorzystywane w całości, do 3 mln zł” – dodał Jaworski. ”

czytaj cały tekst w Culture.pl

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.