FOUND IN TRANSLATION AWARD

FOUND IN TRANSLATION AWARD

Przegląd

Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Instytut Polski w Nowym Delhi zapraszają do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji nagrody FOUND IN TRANSLATION AWARD, przyznawanej tłumaczowi/tłumaczom najlepszego w minionym roku kalendarzowym przekładu literatury polskiej na język angielski.

Do zgłoszenia kwalifikują się przekłady, które ukazały się w formie książkowej w 2015 roku. Kandydatów nadsyłać mogą do Instytutu Książki (na adres mejlowy biuro@instytutksiazki.pl) osoby fizyczne i osoby prawne z kraju i zagranicy. Zgłoszenie powinno zawierać uzasadnienie wyboru kandydata, jego dane adresowe oraz dane adresowe zgłaszającego. Termin nadsyłania kandydatur upływa 1 marca br.

Jak co roku, nagrodę stanowi dyplom, trzymiesięczna rezydencja w Krakowie z honorarium studyjnym w wysokości 2.000 PLN miesięcznie oraz przelot do i z Krakowa – fundowane przez Instytut Książki oraz nagroda pieniężna fundowana w równych częściach przez IK, IKP w Londynie, IKP w Nowym Jorku i IP w Nowym Delhi. Od tej edycji nagroda pieniężna wynosi 16.000 PLN. Nowością jest także udział w przedsięwzięciu Instytutu Polskiego w Nowym Delhi, który stanowi odpowiedź na wzrastające zainteresowanie polską literaturą na indyjskim rynku książki.

Kategorie: Instytucje, Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.