Wydawnictwo Psychoskok poleca powieść Miki Sonnty „Erekcja wzrostu” – premiera

Przegląd

Erekcja wzrostu
Świat współczesnej polskiej prowincji w krzywym zwierciadle przedstawiony jest w niezwykłą wnikliwością i poczuciem humoru. Wszystko jest tu karykaturą, jednak z tej zdeformowanej, pełnej świetnych literackich pomysłów, rzeczywistości, wyłania się ta, która nas otacza, według zasad której żyjemy.

Autorce książki „Erekcja wzrostu” udało się znakomicie uchwycić absurdy polskiego sytemu edukacji, ściśle związane z politycznymi decyzjami, światopoglądowymi i moralnymi przemianami. W groteskowej konwencji ukazała postawę lokalnej społeczności wobec procesów demokratyzacji, ale przede wszystkim ludzkie typy, które nadają zdarzeniom niepowtarzalnego kolorytu.

Nowa, dynamiczna dyrektor – magister Krystyna Flądra, po powrocie z wakacji w Świnoujściu, pełna zapału, przystępuje do podnoszenia jakości edukacji w Zespole Szkół w Gaciach Halnych. Ambicje nie pozwalają jej spocząć na laurach i zastanawia się, co jeszcze mogłaby zrobić, aby zadowolić organy sprawujące nadzór pedagogiczny. Planuje więc pogłębić współpracę z lokalną społecznością, a w szczególności z sołtysem Waldemarem Piekiełko, który jest rozdarty pomiędzy chorymi ambicjami matki, Adeli Piekiełko, i potrzebami dyrektor Krystyny Flądry.

Książka „Erekcja wzrostu” dostępna w sprzedaży w formie ebooka i tradycyjnej formie drukowanej.

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.