Ponad 51 tys. osób zapoznało się z czwartymi częściami „Naszej szkoły”

Ponad 51 tys. osób zapoznało się z czwartymi częściami „Naszej szkoły”

Przegląd

Poniedziałek był ostatnim dniem konsultacji czwartych części podręcznika; zakończyły się one o północy. Uwagi i opinie można było zgłaszać od 28 sierpnia. Podobnie jak pierwsze, drugie i trzecie części „Naszej szkoły”, także czwarte – ostatnie części podręcznika – są dostępne na stronach: naszaszkola.men.gov.pl i naszelementarz.men.gov.pl

Zakończyły się konsultacje społeczne czwartych, ostatnich części darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła”. W trakcie ponad trzytygodniowych konsultacji książki obejrzało 51.146 osób. Napłynęło kilkaset opinii.

Większość pytań kierowanych do MEN dotyczyło: dystrybucji podręcznika, problemów technicznych związanych ze ściąganiem plików poszczególnych części oraz multibooków, a także możliwości zakupu podręcznika, np. przez polskie rodziny mieszkające za granicą.

Jak podano w komunikacie resortu edukacji, podczas konsultacji „napłynęło kilkaset opinii”. Uwagi merytoryczne zgłoszone w trakcie konsultacji są aktualnie analizowane przez autorów i recenzentów.

„Nasz elementarz” wybrało w ub. roku ponad 97 proc. wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce, w tym ponad 99 proc. szkół publicznych. Obok wersji standardowej ma on cztery wersje adaptacji – dla dzieci niewidomych, niesłyszących i z innymi dysfunkcjami. Przygotowanie podręcznika, druk i dystrybucja finansowane są z budżetu państwa.

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.