Darmowy podręcznik: „Nasza szkoła” w większości szkół

Darmowy podręcznik: „Nasza szkoła” w większości szkół

Przegląd

Resort edukacji informuje, że do większości szkół podstawowych dotarły już pierwsze części rządowego podręcznika dla uczniów II kl. szkoły podstawowej „Nasza szkoła”.

Do uczniów trafią dwie książki: „Nasza szkoła” i „Nasza szkoła. Matematyka” podzielone na mniejsze części. Część pierwsza składa się z trzech książek: dwóch do edukacji zintegrowanej – 1A i 1B oraz jednej do matematyki.

W czterech województwach dystrybucja podręcznika zakończona

Przez pierwsze miesiące nauki uczniowie klas II będą uczyli się z części 1A do edukacji zintegrowanej i książki do matematyki. I to one są teraz dostarczane do szkół. Następne części elementarza będą przekazywane sukcesywnie.

Jak podało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w województwach: dolnośląskim, lubuskim, małopolskim i podlaskim zakończono już dystrybucję pierwszych części darmowego podręcznika dla drugiej klasy „Nasza szkoła” do edukacji zintegrowanej (część 1A) i do matematyki. Podręcznik trafił już do 697 dolnośląskich, 297 lubuskich, 1318 małopolskich i 369 podlaskich szkół podstawowych.

W województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i świętokrzyskim podręczniki dostarczono do 99 proc. szkół. W kolejnych czterech: mazowieckim, pomorskim, śląskim, wielkopolskim podręczniki dostarczono do ponad 90 proc. placówek.

Dystrybucja do wszystkich szkół w kraju pierwszej części „Naszej szkoły” ruszyła 7 sierpnia i ma zakończyć się do 28 sierpnia 2015 r. Prowadzą ją kuratoria oświaty. Podręczniki są odbierane z magazynu ministerstwa, a następnie dostarczane do szkół podstawowych na terenie każdego województwa.

Z nowego bezpłatnego podręcznika korzystać będą uczniowie, którzy we wrześniu 2015 r. trafią do II klas szkół podstawowych. To ten sam rocznik, który obecnie uczy się w I klasie z przygotowanego na zlecenie MEN „Naszego elementarza”. Są oni jednocześnie pierwszym rocznikiem uczniów, który w zakończonym w ubiegłym tygodniu roku szkolnym 2014/2015 korzystał z bezpłatnych, wieloletnich podręczników, będących własnością szkoły, udostępnianych uczniom. Podręczniki te mają służyć co najmniej trzem rocznikom.

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.