„Nie gaś światła”, najnowsza, trzecia już powieść z komisarzem Martinem Servazem w roli głównej od 23 września w księgarniach!

„Nie gaś światła”, najnowsza, trzecia już powieść  z komisarzem Martinem Servazem w roli głównej od 23 września w księgarniach!

Przegląd

23 września trafi do księgarń Nie gaś światła, najnowsza, trzecia już powieść Bernarda Miniera z komisarzem Martinem Servazem w roli głównej.

Bernard Minier powraca z thrillerem o manipulacji i osaczeniu, w którym gra na najintymniejszych koszmarach, fobiach i obsesjach nie tylko swoich bohaterów, lecz także czytelników.

  W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie

z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem znajduje w swojej skrzynce na listy osobliwą przesyłkę. Jest to anonim, w którym ktoś informuje ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Pomyłka? Niewczesny żart? Wokół kobiety zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś próbuje ją zaszczuć, odizolować od otoczenia, doprowadzić do obłędu. W tym samym czasie komendant Martin Servaz, znany nam już doskonale z poprzednich powieści, który po traumatycznych przejściach przebywa w ośrodku dla policjantów w depresji, także otrzymuje niezwykłą przesyłkę: magnetyczny klucz do hotelowego pokoju i bilecik z datą i godziną spotkania. Perspektywa nowego śledztwa wyrywa policjanta z letargu. Czy coś łączy te dwa wątki?

Bernard Minier urodził się w Béziers, a dorastał na południowym wschodzie Francji. Nie gaś światła  to jego trzecia powieść po hitowym, także w Polsce, Bielszym odcieniu śmierci (Prix Polar za najlepszy kryminał roku 2011 we Francji) i wydanym w 2013 roku Kręgu.

   
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.