"Letarg" od 13 stycznia w księgarniach

"Letarg" od 13 stycznia w księgarniach
13 stycznia
Thomas Enger
Letarg
Seria: Ze strachem

Przekład z norweskiego Iwona Zimnicka

Henning Juul, dziennikarz norweskiej gazety internetowej, wraca do pracy po wypadku i długiej rehabilitacji. Planuje pomału nadrabiać zaległości, ale rzeczywistość pisze inny scenariusz. W stołecznym parku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Ofiara została ukamienowana. Pierwszym podejrzanym staje się jej chłopak, z pochodzenia Pakistańczyk, gdyż morderstwo przypomina karę za cudzołóstwo wymierzoną  według muzułmańskiego prawa szariatu. Henning jedzie na kampus, by wśród przyjaciół zmarłej zebrać materiał do artykułu. Pomiędzy kartkami pozostawionymi przez pogrążonych w smutku studentów znajduje jedną, która przyciąga jego uwagę: „Będę kontynuowała Twoją pracę. Do zobaczenia w wieczności. Anette”. Kierując się przeczuciem, postanawia odnaleźć autorkę listu…

„Debiut norweskiego dziennikarza i kompozytora Thomasa Engera to mocne wejście: świetny język (…) i niezwykły bohater, prześladowany przez duchy przeszłości dziennikarz. To będzie wyjątkowa seria”.
„The Guardian”, Wielka Brytania

„Bardzo rzadko trafiają się nowe kryminały, w których język i twórcza energia są naprawdę najwyższej klasy – ta książka jest wyjątkowa”.
„Børsen”, Dania

„Nazywa się Henning Juul. Zapamiętajcie to imię: to wyjątkowy dziennikarz, inteligentny, intrygujący, łączący w sobie wrażliwość i siłę, za które go pokochacie”.
„wuz.it”, Włochy

Thomas Enger – ur. w 1973 roku. Studiował dziennikarstwo i historię, przez dziewięć lat pracował jako dziennikarz internetowej gazety „Nettavisen”. W 2010 roku wydał debiutancki Letarg, który błyskawicznie stał się bestsellerem, a Engera okrzyknięto najbardziej obiecującym norweskim autorem kryminałów. Prawa do pierwszej książki sprzedano do piętnastu krajów, a norweska wytwórnia filmowa 4½ zekranizuje wszystkie z planowanych sześciu powieści. Thomas Enger jest także kompozytorem. Mieszka w Oslo.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.