Kryminalny eksperyment cenowy

Kryminalny eksperyment cenowy

Przegląd

Ściągasz ebooka. Czytasz. Dopiero potem płacisz. I to tylko tyle, ile chcesz…

 

Krzysztof Koziołek to jeden z nielicznych autorów kryminałów i powieści sensacyjnych utrzymujący się z pisania, a przy tym działający na zasadzie samowydawania się i prowadzący wydawnictwo Manufaktura Tekstów. Koziołek ma już na koncie siedem powieści, tego lata czytelników zaskoczył jednak czymś zupełnie innym.
W ramach „Literackiego projektu KREW” przygotował elektroniczną wersję powieści „Bóg nie weźmie w tym udziału”, która w papierze ukazała się ponad 2 lata wcześniej. Nie byłoby w tym nic nowatorskiego, gdyby nie formuła, w jakiej to zrobił: Płać Po Przeczytaniu (ang. Pay After Reading). Zasada działania jest prosta: ściągasz ebooka i czytasz go za darmo. A jeśli chcesz, płacisz dopiero po lekturze i to tyle, ile uważasz za słuszne. Taki system jest coraz bardziej popularny na Zachodzie, w Polsce w przypadku literatury beletrystycznej to absolutna nowość.- O tym czy projekt odniósł sukces, dowiem się za kilka miesięcy, bo na tyle szacuję czas potrzebny na to, aby zadziałał marketing szeptany wśród internautów. Po pierwszych reakcjach widzę jednak, że to był dobry pomysł, wiele osób gratuluje mi kreatywności i odwagi, niektórzy boją się też, że umrę z głodu. Uspokajam, że to mi nie grozi, bo już widzę, że czytelnicy doceniają taki układ, kiedy płacą dopiero po otrzymaniu towaru. Oczywiście nie wszyscy, ale to jest ryzyko, które zdecydowałem się podjąć – zdradza K. Koziołek.
Ebook można pobrać ze strony internetowej autora:
http://krzysztofkoziolek.pl/index.php/ebooki
 
Opis powieści:
Wiesław Fidler, tajniak głęboko zakonspirowany w strukturach mafijnych, zostaje zdradzony. Mafia wydaje wyrok śmierci na niego i jego żonę. Cudem udaje mu się wyjść cało z zamachu, zostaje jednak ciężko ranny, a zabójcza kula dosięga jego ukochaną. Ledwie Fidler rozpoczyna rehabilitację, gdy dostaje propozycję kolejnej tajnej akcji. Tym razem ma doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości morderców swojej żony. Aby tego dokonać, musi trafić do celi więzienia w Wołowie.
W tym czasie do tego samego więzienia trafia pewien pedofil, który rozpoczyna kampanię społeczną mającą przywrócić w Polsce karę śmierci za najcięższe zbrodnie. Wkrótce tajniaka szukającego zemsty oraz pedofila-recydywistę połączy wspólny cel. Spróbują go osiągnąć, bez względu na cenę, jaką przyjdzie im za to zapłacić.
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.