Głosy Toskanii. Odkryj krainę piękna i geniuszu

Głosy Toskanii. Odkryj krainę piękna i geniuszu
Głosy Toskanii. Odkryj krainę piękna i geniuszu

 
Nie ma jednej Toskanii, Toskanii jest wiele – po jednej dla każdej pary oczu. Jej wrodzone dążenie do piękna (w sztuce, przyrodzie i stylu życia) miesza się z wrażliwością i tożsamością tych, którzy ją odkrywają.
 
Śpiew i muzyka są nierozerwalnie związane z Toskanią. Dlatego od wieków kraina ta stanowi punkt odniesienia, legendarne źródło inspiracji dla muzyków, poetów, malarzy oraz marzycieli, z bliska i daleka.
 
Toskania jest regionem z duszą, przybraną ojczyzną każdego, kto wynosi ją do tej rangi. Aby poznać ją w pełni, trzeba doświadczyć jej osobiście – tak samo jest z utworem muzycznym, który, aby rozbrzmieć, potrzebuje kogoś, kto go zinterpretuje.

Inspiracją do powstania książki była przyjaźń i rozmowy autora z Andreą Bocellim. Tenor dzieli się tym, czym dla niego jest Toskania, jak wpłynęła na jego życie i co w niej lubi najbardziej.

 
 „Wspomnienia o Toskanii przechowuję głęboko w sercu. Towarzyszą mi na każdym kroku, ponieważ jestem tworem tej krainy, sumą mej przeszłości, moich doświadczeń i dziecięcych marzeń”.
Andrea Bocelli

Giorgio De Martino jest pisarzem i pianistą. Spod jego pióra wyszły liczne eseje i utwory literackie. Od przeszło dwudziestu
lat jest krytykiem XIX-wiecznej muzyki; od 1993 roku regularnie współpracuje z Teatro Carlo Felice w Genui. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk.
Więcej Informacji na stronie www.wydawnictwoolesiejuk.pl, a także na www.facebook.com/wydawnictwo.olesiejuk

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.