WSiP kontratakuje

WSiP kontratakuje

Przegląd

WSiP postanowiły walczyć z rządem jego własną bronią. Oficyna rozda za darmo dziesiątki tysięcy egzemplarzy „Tropicieli”.

W oficjalnym komunikacie WSiP pisze: Decyzja zapadła po nieudanych, wielokrotnych próbach nawiązania przez WSiP i innych wydawców dialogu z MEN w sprawie popieranej przez nich idei dotacji budżetowej na podręczniki.

WSiP planuje by każda szkoła, która się do nich zwróci otrzymała za darmo wydany przez nich podręcznik do klas 1. Szkół podstawowych „Tropiciele”. – To oczywiście nie jest ekonomiczne ani rynkowe, ale sama decyzja rządu by wbrew konkurencji rynkowej pospiesznie zamawiać i finansować z pieniędzy publicznych swój własny podręcznik też nie jest ekonomiczna – tłumaczy Jarosław Matuszewski, rzecznik prasowy WSiP.

Ekonomiczny jest za to pomysł, by ćwiczenia potrzebne do tego podręcznika sprzedać szkołom. – Szkoły nie będą w żaden sposób do tego zobligowane, ale rzeczywiście będą mogły za rządową dotacje o wysokości 50 zł na dziecko te ćwiczenia dokupić – tłumaczy Matuszewski.

To już kolejna bitwa w wojnie wydawców i Ministerstwa Edukacji Narodowej o podręczniki.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: WSiP

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.