Wydawnictwo KOS – co roku wzrost obrotów o ok. 20%-30%

Wydawnictwo KOS – co roku wzrost obrotów o ok. 20%-30%

Wydawnictwo KOS ma w swojej ofercie ponad 100 tytułów dotyczących ezoteryki, wiedzy tajemnej (najwięcej tytułów), medycyny niekonwencjonalnej, pozytywnego myślenia, numerologi, religioznawstwa i kulturoznawstwa. Jest także wydawcą większości książek na temat Huny.
Rocznie w wydawnictwie ukazuje się ok. 20 nowości (w 2003r. -18). Na 2004r. przygotowano m.in. 3 nowe tytuły niemieckiej autorki Very F. Birkenbihl. Dotychczas wydali „Jak szybko i łatwo nauczyć się języka”, „Szkoła bez stresu!”, „Siano w głowie?”, „Nowe” Siano w głowie?”. Książki Very F. Birkenbihl na Zachodzie są bestsellerami. Autorka ma zamiar założyć swoją szkołę w Polsce i tutaj propagować swoje metody nauczania. Wydawca ma nadzieję, że wtedy sprzedaż tych książek jeszcze wzrośnie.
W 2004r. ukażą się także „Prawo do szczęścia” Josepha
Murphy’ego, „Anioły z kartami” Jeanne Ruland oraz kolejne tytuły z Huny.

Średnie nakłady książek wynoszą ok. 7-8 tys. egz. Najlepiej dotychczas sprzedające się tytuły to: „Potęga nieskończonego bogactwa” – 20 tys. „Magia numerologii” – 30 tys. „Medycyna Kahunów” – 15 tys. Wydaną w tym roku „Wielką Księgę Aniołów” sprzedano w ilości 3 tys. egz.

5 lat temu wydawnictwo podjęło decyzję o wycofaniu się ze współpracy z hurtowniami. Obecnie dostarczają książki bezpośrednio do księgarń na zasadzie konsygnacji. Książki do marketów dostarczane są za pośrednictwem FK Jacek Olesiejuk.

Od kilku lat przychody wydawnictwa ze sprzedaży książek wzrastają rocznie o ok. 20%-30%. W tym roku wyniosą ok. 1,5 mln zł.

Właścicielami wydawnictwa KOS są Andrzej Wójcik i Mirosław Janusz, zatrudnionych jest 7 osób, w tym dwóch przedstawicieli handlowych.

AK

 

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.