Gok Wan "Lata chude, lata tłuste"

Gok Wan "Lata chude, lata tłuste"
LATA CHUDE, LATA TŁUSTE. MOJA AUTOBIOGRAFIA
Gok Wan

tytuł oryginału: THROUGH THICK AND THIN. MY AUTOBIOGRAPHY
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7885-776-1
oprawa: zintegrowana
cena: ok. 35 zł

data wydania: 23 maja 2014

Autobiografia popularnego prezentera telewizyjnego, znanego przede wszystkim ze swojego show „Jak dobrze wyglądać nago”, w którym przekonuje kobiety, że mogą wyglądać pięknie niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań noszą.
Gok Wan pomaga kobietom w walce z kompleksami, ale dopiero po przeczytaniu jego własnej inspirującej historii można zrozumieć, skąd bierze się jego dar. Urodził się w roku 1974 w Leicester. Jego mama jest Brytyjką, a ojciec pochodzącym z Hong Kongu Chińczykiem. Dorastanie w mieszanej rasowo rodzinie w tamtych czasach nie było łatwe. W bardzo osobistych wspomnieniach Gok opisuje pełne miłości dzieciństwo, ale i czasy, kiedy ważył sto trzydzieści trzy kilo i jako nastolatek był okrutnie dręczony przez rówieśników. Wspomina także najczarniejszy okres swego  życia, kiedy stracił sześćdziesiąt pięć i pół kilograma w dziewięć miesięcy i zrujnował sobie zdrowie. Te doświadczenia wiele go nauczyły. Dziś jest stylistą gwiazd i najlepszym przyjacielem wszystkich kobiet.
Cokolwiek opisuje – potworność anoreksji, szkolne udręki czy barwne anegdoty z życia kochającej rodziny i pracy dla telewizji, robi to z tą samą szczerością, dowcipem i pogodą ducha, z których Gok jest znany, i za które tak bardzo kocha go publiczność. 

Gok Wan – stylista, projektant mody i prezenter telewizyjny w bardzo intymnej rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Senkarą.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/gok-wan-nienawidzilem-swojego-wygladu,117247.html 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.