Premierowe tytuły Wydawnictwa Albatros

Premierowe tytuły Wydawnictwa Albatros
CIAO BELLA
Jean-Pierre Cabanes

tytuł oryginału: CIAO BELLA
literatura francuskojęzyczna
tłumaczenie: Wiktoria Melech
liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7659-806-2
oprawa: miękka
cena: ok. 30 zł

NOWOŚĆ

Powieść o namiętnej miłości i rozłące, która staje się przyczyną współczesnej tragedii.
 
Szesnastoletni Carlo Gastaldi mieszka w domu nad samym morzem, na jednej z malutkich włoskich wysepek pomiędzy między Sycylią a kontynentem. Jego ojciec łowi ryby i uprawia winorośl na zboczu wulkanu Nonno. Carlo spędza dni beztrosko, spotykając się z ukochaną Agryppiną. Jest lato 1935 roku. We Włoszech rządzi partia faszystowska i jej przywódca Benito Mussolini.
 
Odkrycie dziwnych posągów w grocie na zboczu wulkanu, niespodziewanie odmieni życie Carla – nie tylko pozna matkę i odkryje jej sekret, ale też trafi w wir wydarzeń, w konsekwencji których będzie musiał uciec do Stanów Zjednoczonych. Tam jego życie nabierze hollywoodzkiego rozmachu, ale przyjdzie dzień, kiedy będzie musiał dokonać wyboru, a wojenne losy znów zawiodą go w rodzinne strony i zwrócą mu utraconą miłość.
 
We Francji powieść Ciao bella doczekała się kilku dodruków.

Graham Masterton

tytuł oryginału: DROUGHT
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Wiesław Marcysiak
liczba stron: 400
ISBN: 978-83-7885-956-7
oprawa: miękka

NOWOŚĆ

Powieścią katastroficzna w stylu Zarazy i Głodu, dwóch książek tego autora, które odniosły ogromny sukces w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
 
Zmiana klimatu przynosi ze sobą dotkliwą suszę w Południowej Kalifornii. Władze stanu zdecydują się
na odcięcie dostępu do wody biedniejszej części społeczeństwa, przeznaczając rezerwę dla ludzi bogatych
i dla rządzącej elity. Wybuchają zamieszki, szerzy się chaos. Niewielka grupa zdesperowanych mężczyzn, kobiet i dzieci, stara się przetrwać na pustyni i odnaleźć ukryte w górach Południowej Kalifornii podziemne jezioro.

James Patterson, Maxine Paetro

tytuł oryginału: THE 9TH JUDGEMENT
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
liczba stron: 400
ISBN: 978-83-7885-841-6
oprawa: miękka

NOWOŚĆ

Dziewiąty tytuł w serii Kobiecy Klub Zbrodni, napisany przez Jamesa Pattersona razem z Maxine Paetro – dziennikarką i pisarką amerykańską.
 
Bohaterką wszystkich książek tego cyklu kryminalnego jest kobieta, porucznik Lindsay Boxer z wydziału zabójstw policji San Francisco. Tym razem porucznik Boxer prowadzi równolegle dwie sprawy: seryjnego mordercy, który zabija matki z małymi dziećmi, pozostawiając na miejscu zbrodni swój podpis wykonany szminką, oraz złodziejki Sarah Wells, która kradnie biżuterię bogatych kobiet, podczas przyjęć w ich luksusowych domach. Lindsay prowadzi obydwa śledztwa pod presją, ponieważ miasto żyje w panicznym strachu przed „szminkowym zabójcą”, a jednocześnie wraz z lubianym aktorem filmowym przeżywa żałobę, po starcie żony, która zginęła podczas włamania dokonanego przez Sarah.
 
Choć − jak zwykle w tej serii − znamy tożsamość obojga przestępców, wartka akcja pełna zaskakujących zwrotów gwarantuje nam wcale nie mniej emocjonującą lekturę.
 
Na mały ekran Kobiecy Klub Zbrodni przenosi telewizja ABC. James Patterson jest jednym z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się pisarzy wszechczasów.

Nigdy nie zdarzyło mi się bym zaczął czytać książkę Pattersona i był w stanie ją odłożyć zanim skończę.
Larry King, USA Today

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.