Platon – podsumowanie 2013 roku

Platon – podsumowanie 2013 roku

Przegląd

Platon – podsumowanie 2013 roku

Koniec pierwszego kwartału to najlepszy okres na kompleksowe podsumowanie roku 2013.
Firma Platon opublikowała swoje wyniki sprzedaży za rok 2013.
Przychody ze sprzedaży książek wyniosły ponad 88 mln zł. Jest to ponad 30% wzrost w stosunku do roku 2012.

Platon jako jeden z czołowych dystrybutorów książki w Polsce stawia przede wszystkim na rozwój i wysoką jakość swoich usług, a także harmonijną i owocną współpracę z klientami. Satysfakcjonujące wyniki sprzedaży są efektem stosowania przez spółkę strategii mającej na celu umocnienie marki Platon,poprzez pozyskiwanie nowych kontrahentów i poszerzanie swojej oferty.

W 2013 roku firma rozbudowała siedzibę, która znajduje się w miejscowości Macierzysz w okolicach Warszawy, o powierzchnię magazynową, liczącą obecnie ponad 4,5 tysięcy m2.
Inwestycja pozwoliła poszerzyć dostępny asortyment o 50%, zostało utworzonych 1500 nowych miejsc paletowych.

W połowie minionego roku Platon uruchomił program Commersoft- to autorski system zarządzania bazą produktów Dystrybutora przez Wydawców. System ten pozwala na sprawne i szybkie zarządzanie bazą produktów Wydawcy dostępnych w magazynie.
System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Pod koniec roku Platon uruchomił także dwa nowe serwisy internetowe, których oferta jest skierowana do klientów indywidualnych. Jest to tradycyjna księgarnia internetowa www.platon24.pl i www.eplaton.pl– oferta ebooków i audiobooków.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Platon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.