Grupa Edukacyjna S.A. w 2009 roku

Grupa Edukacyjna S.A. w 2009 roku
Grupa Edukacyjna S.A. – wydawca podręczników MAC Edukacja –  istnieje od sierpnia 1989 roku. Na rynku wydawniczym działa od 1992 roku (do września 2007 spółka funkcjonowała pod nazwą MAC Edukacja S.A.). Konsolidacja rynku  i przejmowanie innych wydawców działających w segmencie publikacji edukacyjnych spowodowało, że Grupa Edukacyjna S.A. stała się spółką dominującą dla spółek: Wydawnictwo JUKA-91 oraz Poltext, tworząc grupę kapitałową, działającą w branży wydawnictw edukacyjnych i biznesowych.
 
 
 
Obecnie, po 20 latach działalności, Grupa Edukacyjna znajduje się w czołówce wydawnictw edukacyjnych w Polsce. Spółka jest beneficjentem unijnego projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, na który MEN przeznaczyło ponad 46 mln zł. Projekt, który opiera się na wykorzystaniu w praktyce teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera obejmuje 2700 szkół w 6 województwach: małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim, lubelskim. Zaangażowanych jest  8100 nauczycieli, ponad 130 tys. pierwszaków. Każda ze szkół otrzymała środki dydaktyczne o wartości około 8 tysięcy (także szkolenie nauczycieli), aby móc rozwijać indywidualny profil inteligencji dziecka, zdiagnozowany przez nauczyciela.

Wśród najważniejszych wydarzeń 2009 roku Grupa Edukacyjna wymienia m.in.:

  • wyróżnienie programu do wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” w konkursie CODN (pod patronatem MEN) na najlepsze programy nauczania
  • rozszerzenie spectrum działania wydawnictwa o ofertę środków dydaktycznych w ramach programu „Radosna szkoła”

W 2009 roku Grupa Edukacyjna S.A. zanotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży książek na poziomie 83,49 mln zł, co daje 19,5% wzrost w stosunku do 2008 roku.

w roku ubiegłym Grupa wydała 752 publikacje, w tym 143 nowości.

Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.