Matras zwieksza obroty

Matras zwieksza obroty
Sieci księgarni Matras rosną przychody, a w kolejce do jej przejęcia ustawiło się czterech graczy z branży i funduszy private equity.

„Jesteśmy blisko zmiany głównego akcjonariusza — rozmowy toczą się z czterema chętnymi, tak z branży księgarsko-wydawniczej, jak i spośród funduszy private equity. Spodziewamy się, że rozstrzygnięcia zapadną wkrótce, raczej nie później niż w pierwszym kwartale przyszłego roku. Niewykluczone jednak, że pozostaniemy pod kontrolą funduszy z grupy SEAF — poinformował „Puls Biznesu” Mariusz Rutowicz, prezes Matrasa.”

W ubiegłym roku Matras wypracował 180 mln zł przychodów i 2 mln zł zysku netto.

„Do końca sierpnia zwiększyliśmy sprzedaż o 30 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, wskaźnik EBITDA natomiast jest lepszy o 50 proc. W naszej branży kluczowe są oczywiście wyniki sprzedaży w grudniu, ale już dziś ostrożnie prognozujemy podwojenie zysku netto rok do roku. Na ten wynik może jeszcze wpłynąć kurs dolara, mamy kredyt w tej walucie. Bardzo mocno skoczyła też sprzedaż naszego sklepu internetowego i np. akcesoriów szkolnych, wprowadzonych do księgarni jako oferta uzupełniająca” – mówi Mariusz Rutowicz.

W tym roku Matras otworzył 19 księgarni. W przyszłym roku sieć planuje uruchomienie kolejnych 20-25 placówek.

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.