Mag poleca "Kłamstwa Locke´a Lamory"

Mag poleca "Kłamstwa Locke´a Lamory"
Kłamstwa Locke`a Lamory, Scott Lynch

Bestseller New York Timesa i Publisher’s Weekly

 
Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry. Z pewnością nie cieszy się z plotek towarzyszących jego wyczynom – a specjalizuje się w najbardziej złożonych oszustwach. Istotnie, okrada bogatych (kogóż innego warto okradać?), ale biedni nie oglądają ani grosza z jego zdobyczy. Wszystko, co zdobędzie, przeznacza na użytek swój i swojego nielicznego gangu złodziei: Niecnych Dżentelmenów. Wielobarwny i kapryśny światek przestępczy wiekowej Camorry jest ich jedynym domem. Niestety, w ostatnich czasach nad miastem zawisło widmo tajemnicy, która grozi wybuchem wojny gangów i rozdarciem półświatka na strzępy. Locke’a i jego przyjaciół, wplątanych w śmiertelną rozgrywkę, czeka niezwykle trudna próba pomysłowości i lojalności. Jeśli chcą żyć, muszą z niej wyjść zwycięsko…

Znakomicie się czyta i dostarcza rzetelnej zabawy. Postać Locke’a Lamory – bezczelnego i zawadiackiego jak Errol Flynn w swoim najlepszym okresie – dodatkowo ożywia pełną zwrotów akcji i niespodzianek fabułę. Trudno oderwać się od lektury.
                                                                                                                                       – HAL DUNCAN

Scott Lynch to prawdziwy magik, okrutnie zabawny kuglarz i mistrz żonglerki słownej, który trzyma niejeden sztylet w rękawie i niejeden toporek za plecami.

Data wydania: 23 października 2013

Tytuł: Kłamstwa Locke`a Lamory wyd. 2
Autor:  Scott Lynch
Seria:  Niecni dżentelmeni
ISBN:  978-83-7480-394-6
Tłumaczenie:  Małgorzata Strzelec i Wojciech Szypuła
Oprawa:  miękka
Format:  135×202
Liczba stron:  556
Rok wydania:  23 października 2013
Cena detaliczna:  39,00 zł

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.