"Fundamenty wiary" już w sprzedaży

"Fundamenty wiary" już w sprzedaży
Właśnie trafiły do księgarń Fundamenty wiary Davida Webera. To piąty tom cyklu SCHRONIENIE.

Wyspiarskie Imperium Charisu toczy walkę o przetrwanie. Większość jego obywateli nie wie jednak, za co tak naprawdę oddaje życie.
Charis ma już na koncie serię oszałamiających zwycięstw na morzach i oceanach Schronienia, ale żeby wygrać wojnę i zachować niezależność, musi pokonać Kościół na jego własnym terenie. Jak jednak przenieść wojnę na kontynenty, które zamieszkuje piętnastokrotnie większa liczba ludności? Jak powstrzymać wroga od kontrataku?
Władcy Charisu wiedzą, że muszą znaleźć odpowiedzi na te pytania… i to szybko. Tortury w lochach Inkwizycji i egzekucje są coraz częstsze. Kler podburza obywateli do buntów,
a religijni fanatycy sieją zniszczenie na ziemiach Charisu. Kolejni zabójcy nastają na życie cesarza Cayleba i jego małżonki. A Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar kobiety zmarłej przed tysiącem lat, odkrywa w końcu, co kryje się pod Świątynią w odległym Syjonie.
Mężczyźni i kobiety walczą o wolność i tolerancję dla wszystkich ludzi, budując w pocie i krwi fundamenty przyszłej cywilizacji. Czy okażą się one jednak wystarczająco mocne, by spełnić ich nadzieje?

Obszerna, złożona, zawiła, subtelna i niedająca się odłożyć ani na chwilę. Zapowiada się na największe wydarzenie SF od czasów „Fundacji” Asimova.
Dave Duncan

Epicka w rozmiarach, pełna niespodziewanych rozwiązań, intryg i bitew, bije o głowę świetną część pierwszą. Nie mogę się już doczekać kolejnej odsłony cyklu…
„Fantasy Book Critic”

Charakter i motywacje poszczególnych postaci są w tym tomie świetnie zarysowane. Weber przedstawia wielkie strategie i polityczne machinacje w przystępny sposób, dzięki czemu jego książkę czyta się z niekłamaną przyjemnością.
„Publishers Weekly“

David Weber, jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany jest przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (HONOR HARRINGTON, STARFIRE) i rewelacyjnej space opery SCHRONIENIE. Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy. Aż dwadzieścia dwa tytuły jego autorstwa trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Do tej pory w cyklu ukazały się: Rafa armagedonu, Schizmą rozdarci, Herezją naznaczeni, Potężna forteca.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.