Najnowszy komentarz do Prawa o ustroju sądów powszechnych

Najnowszy komentarz do Prawa o ustroju sądów powszechnych
Już jest – najnowszy komentarz do Prawa o ustroju sądów powszechnych
 


„Prawo o ustroju sądów powszechnych – komentarz” pod redakcją naukową Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Antoniego Górskiego, to długo oczekiwany, a zarazem najbardziej aktualny komentarz do ustawy o ustroju sądów powszechnych, wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Istotą publikacji jest przedstawienie najważniejszych zagadnień dla ustroju sądownictwa powszechnego w Polsce.

„Komentarz skierowany jest w głównej mierze do osób, które zainteresowane są ujęciem praktycznym oraz instruktażowym przepisów ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych” mówi Justyna Kossak dyrektor Działu Praw Autorskich„Z opracowanej publikacji szczególnie skorzystają sędziowie sądów powszechnych, osoby ubiegające się o pełnienie urzędu na stanowisku sędziego, a także radcowie prawni, adwokaci i prokuratorzy” – dodaje Justyna Kossak.

Autorzy publikacji, sędziowie z wieloletnim doświadczeniem oraz w większości pełniący funkcję członków Krajowej Rady Sądownictwa, poddają wnikliwej analizie najważniejsze zagadnienia dla funkcjonowania ustroju krajowych sądów powszechnych. Praktycy, mający na co dzień kontakt z budzącą liczne wątpliwości materią działania sądownictwa powszechnego w Polsce podjęli się interpretacji obowiązujących przepisów ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, zawartych w niej instytucji prawa oraz  funkcjonowania sądów w naszym kraju. W komentarzu omówiono m.in. organizację i organy sądownictwa, zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz finansowanie działalności sądów powszechnych.

Publikacja dostępna jest obecnie na atrakcyjnych warunkach w przedsprzedaży internetowej księgarni profinfo.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.