Spacerownik historyczny po magicznej Pradze

Spacerownik historyczny po magicznej Pradze
Spacerownik historyczny po magicznej Pradze

27 sierpnia nakładem Wydawnictwa Agora (Biblioteka Gazety Wyborczej) ukazuje się przewodnik po Pradze czeskiej

16 spacerowych tras, legendarne piwiarnie, modne kluby, sprawdzone restauracje i bary, szczegółowe mapy i ponad 800 zdjęć jednego z najpiękniejszych miast Europy.
Skarby, kolekcje, muzea, biografie, anegdoty i polonika, czyli Praga oczami Marka Pernala – historyka z wykształcenia, który jako dyplomata spędził w Pradze kilka lat.
Ogromną zaletą książki jest szereg informacji praktycznych, przydatnych zwłaszcza spacerowiczom, np. gdzie smacznie i niedrogo zjeść. A poza tym kalendarium, indeksy i tropy magiczne a wśród nich: astrolodzy, alchemicy, kabaliści, wróżbici, mędrcy i szaleńcy.

„Spacerownik” Marka Pernala to pyszna lektura! Kopalnia świetnie podanych informacji. Książka napisana z ogromną erudycją i swadą, pełna anegdot i odniesień do literatury, zwłaszcza Pragi magicznej włoskiego bohemisty Angela Marii Ripellino – biblii wszystkich miłośników tego miasta.
fragment ze Wstępu Andrzeja S. Jagodzińskiego

MAREK PERNAL (1956) – historyk, dyplomata, były ambasador RP w Republice Czeskiej i konsul generalny RP w Barcelonie. Autor m.in. przewodnika po Republice Czeskiej i Słowacji, monografii Pałacu Fürstenbergów w Pradze i spacerownika historycznego „Barcelona. Miasto, ludzie, książka, film”. 

W serii „Spacerowniki historyczne” ukazały sie dotąd:” Rzym i Barcelona.
Książki dostępne w salonach Empik, sieci Media Markt i Saturn, księgarniach i na kulturalnysklep.pl. Do nabycia również na www.publio.pl

wydawnictwoagora@agora.pl
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.