Dzień niepodległości Peru z nowym albumem Pascala

Dzień niepodległości Peru z nowym albumem Pascala
Pascal rozbudowuje serię albumową „Wyprawy marzeń”. Do rąk czytelników trafia właśnie album opowiadający o Peru. Ta wyjątkowa pozycja wydawnicza została przygotowana wspólnie z Konsulatem Republiki Peru. Autorem najnowszego albumu Pascala jest Zdzisław Preisner, członek prestiżowego The  Explorers Club.
 
Zdzisław Preisner  wybrał do albumu „Peru” ze swojego archiwum liczącego ponad 60 tys. zdjęć, fotografie  pięknych, surowych peruwiańskich krajobrazów, pośród których rozkwitały i upadały cywilizacje. Na zdjęciach utrwalił ślady imperium Inków, jak Cuzco, gdzie wznosi się Sacsayhuamán, czy Machu Picchu. Zdumienie budzą fotografie geolifów – gigantycznych naziemnych galerii na płaskowyżu Nazca, oraz  zdjęcia przyrody, np. jeziora Titicaca lub kanionu Colca.
 
 
W rozwój i historię Peru mieli swój wkład także Polacy. Przykładem może być postać inżyniera Ernesta Malinowskiego – twórcy najwyżej położnej – do 2005 roku – linii kolejowej na świecie. Dobre stosunki pomiędzy krajami podtrzymywał premier RP Donald Tusk podczas niedawnej wizyty w Peru. Album Pascala będzie prezentowany podczas uroczystości organizowanych przez Konsulat Republiki Peru w Toruniu z okazji Dnia Niepodległości, obchodzonego 28 lipca.
 
Seria albumów Wydawnictwa Pascal „Wyprawy marzeń” prezentuje odległe regiony i kraje, o których marzy każdy człowiek ciekawy świata, a które ze względu na odległość i koszty wyprawy nie zawsze są dostępne dla turystów. Piękne fotografie natury, architektury i ludzi składające się na albumy „Peru”, „Syberia”, „Chiny”, „Tybet”, „Nepal”, i „Ziemia Święta” budzą zachwyt pięknem i odmiennością przedstawionego świata i inspirują do spełniania podróżniczych planów. To wspaniałe lektury na jesienne i zimowe wieczory, a także dobry pomysł na prezent dla tych wszystkich, którzy chcą wyrwać się z rutyny codziennego dnia i udać w fotograficzną podróż, wyprawę marzeń.
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.