Dzień Drukarza 2013 ze Stowarzyszeniem Poligrafów Pomorskich

Dzień Drukarza 2013 ze Stowarzyszeniem Poligrafów Pomorskich

Przegląd

Po raz kolejny już na początku czerwca Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich (SPP) przygotowało Pomorski Dzień Drukarza.
Cześć oficjalna i dobra zabawa – która zawsze towarzyszy tej imprezie  – przyciągnęły wielu przedstawicieli branży poligraficznej:  drukarzy, dostawców maszyn i materiałów oraz inne osoby związane z poligrafią.„Celem Stowarzyszenia Poligrafów Pomorskich jest od początku działalności tj. niemal od 10 już lat m.in. integracja środowiska poligraficznego z instytucjami samorządowymi i społecznością lokalną oraz w przekazywanie nowemu pokoleniu poligrafów zasad etyki zawodowej. Takie imprezy jak organizowany przez nas od wielu już lat Dzień Drukarza doskonale wpisują się w te założenia. Cieszymy się, że na stałe wrosły już w tradycję naszej organizacji“ – mówi Paweł Morawczyński, członek zarządu SPP.

Część oficjalna tegorocznego Dnia Drukarza odbyła się w Gdańsku Wrzeszczu w Gaju Gutenberga i – podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych – towarzyszyło jej szereg atrakcji. Rozpoczął ją przemarsz członków SPP, uczniów, współorganizatorów i sponsorów imprezy oraz zaproszonych gości w kolorowej paradzie przy asyście werbli. Następnie w Gaju Gutenberga oddano hołd wynalazcy druku, gdzie Leszek Wojtczuk – właściciel Drukarni WL z Gdańska, należącej od wielu już lat do SPP – przywitał wszystkich gości.
Następnie parada przeszła do Teatru Leśnego, gdzie – podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich – organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników tego spotkania. Odbył się tam m.in. chrzest adeptów drukarstwa, konkurs plastyczny dla najmłodszych oraz koncerty muzyczne. Podczas obchodów można było również wykonać nadruk okolicznościowy.
Podczas Dnia Drukarza SPP wręczyło również nagrody m.in: dla najlepszego ucznia szkoły poligraficznej oraz dla zwycięzców konkursu plastycznego dla najmłodszych.
Tego samego dnia wieczorem w Chacie Góralskiej Koliba w Sopocie przy plaży, w klimacie dobrej muzyki odbyła się impreza, której towarzyszyła doskonała zabawa.Patronem Dnia Drukarza w tym roku była firma: Igepa Polska a sponsorami Heidelberg Polska i Kodak Polska oraz Agfa Graphics, Bobst Polska, Böttcher Polska, Weilburger Grafik-Polska, Violetta Grafik-Polska oraz Grafikus Systemy Graficzne.

 

Kategorie: Poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.