KBA CEE wyłącznym dystrybutorem maszyn Nilpeter w Polsce

Przegląd

We wrześniu br. podpisana została umowa, na podstawie której firma KBA CEE została wyłącznym przedstawicielem marki Nilpeter w naszym kraju. Porozumienie obejmuje sprzedaż, wdrażanie i serwisowanie maszyn z oferty duńskiego producenta, opiekę nad jego obecnymi oraz nowymi klientami z Polski oraz wspólne działania marketingowe. W związku z tym przedstawiciele KBA CEE będą obecni na stoisku firmy Nilpeter (B35-B39 w pawilonie 7) podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli. Zaprezentowane zostaną tam dwie najnowsze maszyny wąskowstęgowe: fleksograficzna – FA oraz hybrydowa – Panorama Hybrid, bazująca na technologii inkjetowej. Obie firmy zapraszają klientów z Polski do bezpośrednich spotkań oraz rozmów handlowych na stoisku.

nilpeter_1: W centrum technologicznym firmy Nilpeter w duńskim Slagelse stoją od lewej: Paweł Krasowski – Marketing & Product Manager (KBA CEE), Jakob Landberg – wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu oraz Anne Emborg – Marketing Manager (oboje Nilpeter). nilpeter

 

Nilpeter to jeden z największych producentów wąskowstęgowych maszyn drukujących na świecie, którego historia liczy sobie niemal 100 lat. Firma powstała w 1919 roku w Danii i do dzisiaj pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym. W skali globalnej zatrudnia ponad 500 osób (z czego połowa pracuje w jej siedzibie w Slagelse), dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi (w Danii, USA i Indiach) oraz czterema centrami technologicznymi. W naszym kraju Nilpeter jest obecny od wielu lat – w rodzimych drukarniach etykietowych pracuje ponad 100 maszyn tej marki. O zmianach w strategii związanej z obecnością na polskim rynku mówi Jakob Landberg – wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu: „Segment druku etykietowego z wykorzystaniem maszyn wąskowstęgowych pracujących w różnych technologiach cechuje duża dynamika wzrostu. Dotyczy to także rynku polskiego, który jest uznawany za jeden z największych i najważniejszych w Europie. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że potrzebne jest nowe „otwarcie” naszej obecności w tym kraju. Mam na myśli zdecydowane zwiększenie działań sprzedażowych oraz marketingowych, jak też usprawnienie opieki i wsparcia dla naszych obecnych polskich klientów, wśród których są drukarnie od lat lojalne wobec marki Nilpeter. Sekwencja zdarzeń z ostatnich miesięcy doprowadziła do podpisania umowy z firmą KBA CEE, która jest – naszym zdaniem – idealnym partnerem handlowym w kontekście nowej strategii wobec polskiego rynku. Jest to bardzo silne i stabilne finansowo przedsiębiorstwo, reprezentujące globalnego gracza na rynku maszyn offsetowych, jakim jest Koenig & Bauer. Dysponuje rozbudowanymi i cenionymi przez klientów strukturami handlowymi oraz serwisowymi. Dostrzegamy też jej dużą aktywność w sferze marketingowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami przywrócimy marce Nilpeter status na polskim rynku, adekwatny do naszej pozycji w skali międzynarodowej”.

Jakob Landberg – wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu firmy Nilpeter w hali montażowej zakładów produkcyjnych w Slagelse


Rocznie we wszystkich trzech zakładach produkcyjnych firmy Nilpeter powstaje około 120 maszyn drukujących w różnych konfiguracjach i szerokościach zadrukowywanej wstęgi (od 273 do 570 mm), uwzględniających zespoły offsetowe i fleksograficzne, moduły cyfrowe (bazujące na głowicach Screen) oraz liczne opcje wykańczania i uszlachetniania (m.in. sito, sztancowanie, tłoczenie folią). Jak podkreśla Jakob Landberg, ponad 70% wykorzystywanych w produkcji części i podzespołów jest wytwarzanych we własnym zakresie przez Nilpeter: „To czyni nas w dużej mierze samowystarczalnymi i pozwala na tworzenie innowacyjnych, często unikalnych w skali całego rynku rozwiązań technologicznych. Wśród charakterystycznych cech maszyn Nilpeter można wymienić m.in.: szybkie wstępne pozycjonowanie wstęgi, zapewniające błyskawiczny narząd; korygowanie ustawień bez udziału rąk (system „clean hand”); modułowość i możliwość rozbudowy o zespoły zapewniające wartość dodaną finalnemu produktowi; zastosowanie wałków chłodzących; obsługę wielu różnorodnych materiałów i podłoży; niezwykle wysoką wydajność, np. w przypadku nowej maszyny FA sięgającą 200 m/min. przy 15-mikronowej grubości zadrukowywanej wstęgi”.
W duńskiej fabryce w Slagelse wytwarzane są wszystkie rodzaje oferowanych przez firmę maszyn, m.in. jej najnowsze propozycje – udoskonalona maszyna fleksograficzna FA (promowana jako „All New FA”) i hybrydowa Panorama Hybrid, które będzie można zobaczyć na targach Labelexpo Europe. Pierwsza z nich to nowej generacji rozwiązanie, bazujące na popularnej – także w naszym kraju – i znanej od wielu lat serii FA (Flexo Advanced). „Jest to naszym zdaniem najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku, dostosowana do potrzeb i oczekiwań drukarń z tego segmentu. Przyjazna w obsłudze, intuicyjna, sterowana w systemie „clean hand” za pomocą iPada, oferuje najwyższą stabilność, idealne pasowanie i możliwość obsługi różnorodnych podłoży o szerokości 370 lub 450 mm”.
W Brukseli zostanie również pokazana udoskonalona maszyna Panorama Hybrid, która miała swoją premierę na poprzedniej edycji Labelexpo Europe. Jej „sercem” jest moduł cyfrowy, pracujący w technice inkjetowej, który może działać jako urządzenie wolnostojące, bądź też zostać zintegrowany z zespołami fleksograficznymi i wykańczającymi.

„Dwie maszyny przygotowywane z myślą o zbliżających się targach to najlepszy przykład stałej ewolucji i rozwoju technologicznego firmy Nilpeter. W ostatnich latach mocno koncentrowaliśmy się na rynkach zamorskich, inwestując m.in. w zakłady produkcyjne w USA oraz Indiach. Obecnie chcemy zdecydowanie wzmocnić nasze działania w Europie, gdzie generujemy około 50% rocznych przychodów ze sprzedaży. Dzięki nawiązaniu współpracy z KBA CEE jesteśmy gotowi do tego, by zaoferować polskim odbiorcom nie tylko najwyższej klasy rozwiązania do druku i uszlachetniania etykiet i opakowań, ale także profesjonalną obsługę handlową i serwisową” – mówi Jakob Landberg.
Jan Korenc – prezes KBA CEE dodaje: „Pojawienie się maszyn Nilpeter w naszej ofercie to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w działalności KBA CEE, które uznajemy za krok strategiczny. Oznacza bowiem wejście na nowy dla nas rynek druku wąskowstęgowego, a jednocześnie uzupełnia naszą bogatą ofertę rozwiązań dedykowanych produkcji etykiet i i opakowań, bazujących na różnych technologiach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że poza flagowymi maszynami offsetowymi – Koenig & Bauer, w portfolio KBA CEE od niedawna znajdują się m.in. maszyny fleksograficzne do druku szerokowstęgowego KBA-Flextotecnica oraz urządzenia sztancujące Iberica. Cieszymy się, że w tym gronie od września br. jest także Nilpeter – jeden z globalnych liderów w produkcji maszyn wąskowstęgowych. Liczymy na owocną współpracę dla obu stron, m.in. przy wsparciu pana Krzysztofa Przasnka, który przez wiele lat reprezentował markę Nilpeter w naszym kraju, a wszystkich polskich klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy na targi Labelexpo Europe oraz do bezpośredniego kontaktu z firmą KBA CEE”.

PAI

Kategorie: Poligrafia
Tagi: KBA CEE, Nilpiter

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.