Wiedza i Praktyka w 2012 roku

Wiedza i Praktyka w 2012 roku
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało w 1997 r., aby pomagać polskim przedsiębiorcom i ich pracownikom w skutecznym oraz efektywnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Specjalizuje się w wydawaniu publikacji poradnikowych z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, bhp, zarządzania, oświaty oraz zamówień publicznych. Publikacje mają format poradników wymiennokartkowych, magazynów, książek, portali specjalistycznych, newsletterów oraz e-booków.  

Rok 2012 to rok jubileuszowy, w którym Wiedza i Praktyka obchodziła 15 rocznicę powstania, jednocześnie rok obfitował w nowatorskie produkty i serwisy z silnym akcentem na publikacje mobilne i on-line. W kwietniu 2012 roku ruszył serwis Experto24.pl, a użytkownicy smart fonów mogli po raz pierwszy skorzystać z „Mobilnego Kalkulator Wynagrodzeń Portalu Kadrowego”. PortalFK wzbogacił się o wersję PREMIUM dla bardziej wymagających Klientów gwarantując odpowiedzi ekspertów w 48 godzin.  Wśród nowości wydawniczych, które ujrzały światło dzienne w 2012 roku pojawiły się m.in.: „Zarządzanie Flotą”, „Healthcare Management Magazine ”, „Strategie biznesu” „Finanse Sektora Publicznego” , „Kadry i Prawo”, „Przegląd Szkoleniowy BHP”.

We wrześniu do zespołu dołączył Dyrektor Wydawniczy – Marek Kutarba –  wcześniej zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej. Swoją premierę miała pierwsza w Polsce aplikacja do zarządzania kancelarią, w pełni oparta o technologię chmury obliczeniowej – TemiTime, zaprezentowana podczas autorskiej konferencji „Kancelaria w chmurze”.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:

  • Portal finansowo-ksiegowy (PK)
  • Prawo pracy od A do Z (KK)
  • Aktualności kadrowe (NK)
  • Serwis płatnika ZUS (ZU)
  • Ubezpieczenia społeczne w praktyce (US) 
W roku 2012 Wiedza i Praktyka zanotowała przychody ze sprzedaży książek na poziomie 66,70 mln zł, co daje 3,0% spadek w stosunku do roku 2011.
W roku ubiegłym Oficyna wydała 83 tytuły, w tym 6 nowości. Łącznie sprzedano 1 028 000 egz. książek w średniej cenie 61 zł za egz.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.