Diane Keaton mówi, co myśli

Diane Keaton mówi, co myśli
Diane Keaton mówi, co myśli

Polska premiera wspomnień muzy Woody`ego Allena już 7 listopada

Wydawnictwo Bukowy Las poleca książkę „Wciąż od nowa” Diane Keaton. Aktorka zaczęła pisać po śmierci swojej matki, która od lat zmagała się z chorobą Alzheimera. Pamiętnik zainspirowany poruszającą relacją matki i córki – dwóch najbliższych sobie kobiet jest też historią zwykłej dziewczyny, która stała się niezwykłą kobietą, legendą kina i symbolem swojego pokolenia.

Diane Keaton opisuje swoje zmagania z bulimią oraz związki ze znakomitymi ludźmi filmu, Woodym Allenem, Alem Pacino czy Warrenem Beattym, a także późnym macierzyństwie – w wieku dojrzałym adoptowała dwójkę dzieci.

„Wciąż od nowa” to portret rodziny, opowieść o miłości i przyjaźni, a zwłaszcza hymn na cześć matki, Dorothy Hall, która w trakcie całego swego życia zapisała 85 pamiętników, w sumie ponad 1000 stron ilustrowanych zdjęciami, wycinkami prasowymi, kolażami. Diane przejrzała je i zacytowała, by nakreślić odważny portret niezwykłej kobiety, którą rozpierała twórcza energia, zawsze marzącej o pełniejszym i piękniejszym życiu. W ten sposób powstała książka przypominająca czytelnikom o tym, kim są i co jest w życiu najważniejsze.

Jedna z najlepszych książek roku 2011 wg: „The New York Times”, „People”. „Vogue”, „Financial Times”, „Chicago Sun-Times”, „The Independent”, „Bookreporter”, „The Sunday Business Post”; jedna z najlepszych książek listopada 2011 wg Amazon.com.

Więcej o książkach wydawnictwa na bukowylas.pl oraz facebook.com/bukowy.las
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.