"Ród Atrydów" od jutra w księgarniach

"Ród Atrydów" od jutra w księgarniach
17 stycznia br. pojawi się w księgarniach Ród Atrydów autorstwa Briana Herberta i  Kevina J. Andersona. To pierwsza część trylogii „Preludium do Diuny”.
Pozostałe dwa tomy cyklu: Ród Harkonnenów i Ród Corrinów ukażą się do końca 2012 roku.

Powodowany żądzą zemsty i chciwością Elrood IX pomaga w przejęciu Ixa przez Tleilaxan, zmuszając do ucieczki ród Verniusów. Dzieci Dominika Verniusa znajdują schronienie na Kaladanie, ale po zamordowaniu Paulusa Atrydy ich los jest niepewny. Młody Leto Atryda musi nie tylko strzec ich, ale też dbać o przyszłość swego rodu. A ma potężnych i pamiętliwych wrogów.
Podczas gdy Bene Tleilax prowadzą na Ixie tajne badania, Szaddam Corrino i Hasimir Fenring  spiskują przeciw Imperatorowi, a na odległej Arrakis imperialny planetolog Pardot Kynes rozpoczyna swe przełomowe prace, Bene Gesserit zbliżają się coraz bardziej do zakończenia swego programu eugenicznego, którego owocem będzie potężny Kwisatz Haderach…

„Herbert i Anderson tchnęli w tę klasyczną sagę nowe, pełne dynamiki i ekscytujące życie”.

                                                                                              „The Denver Post”

Dom Wydawniczy REBIS wydał oryginalny cykl „Kroniki Diuny” Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną, a także trylogię „Legendy Diuny”, którą tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem. „Legendy Diuny” zostały napisane przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona podobnie jak: Łowcy Diuny, Czerwie Diuny, Paul z Diuny i Wichry Diuny.

BRIAN HERBERT (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator „Kronik Diuny”. Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

KEVIN J. ANDERSON (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Obaj autorzy kontynuują sagę Franka Herberta o Diunie. W tym roku pojawi się też pierwszy tom nowej trylogii, zatytułowany Sisterhood of Dune.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.