Tęskniliście za orczycą Viv?

Przegląd

Tej jesieni Travis Baldree powraca w wielkim stylu z Księgarniami i kościopyłem – prequelem bestsellerowych Legend i Latte!

Dwadzieścia lat przed założeniem pierwszej kawiarni w Thune. Drużyna Kruków poluje na potężną nekromantkę. Niestety, podczas starcia z armią szkieletów Viv odnosi poważne rany i zostaje wysłana na przymusową rekonwalescencję do spokojnego nadmorskiego miasteczka Murk.

Co najemniczka z chorą nogą może robić w małej, cichej, zapomnianej przez bogów mieścinie? Przesiadywać całymi dniami w księgarni w towarzystwie klnącej jak szewc szczurołaczki, która dobiera jej coraz to nowe lektury? Cóż… Trzeba przyznać, że to chyba ostatnie, czego Viv spodziewała się sama po sobie. Los jednak niespecjalnie pytał ją o zdanie.
Bywa, że właściwe rzeczy zdarzają się w niewłaściwym czasie. Bywa, że poszukujemy zupełnie nie tego, czego nam potrzeba. Bywa też, że odnajdujemy siebie w historiach, które przeżywamy wspólnie z kimś.

Nie wiem, czy umiem to wyjaśnić, ale gdy patrzę, jak czytasz książki, które ci podsuwam, kiedy wciskam ci je w ręce, a potem widzę, co się z tobą dzieje po lekturze… Nie potrafię tego opisać… zyskuję coś, o czym nawet nie wiedziałam, że muszę to mieć.

Nie myślcie sobie jednak, że grozi wam nuda – co to to nie! Podejrzany mężczyzna w szarym stroju, noszący na ramieniu tajemniczą torbę, bezczelna i nieco upierdliwa gnomka z karczmy oraz urocza krasnoludka piekąca najlepsze bułeczki w mieście zadbają o to, by w Murk cały czas coś się działo. Nie mówiąc już o wciąż nieschwytanej nekromantce i jej armii nieumarłych. Bo przecież nie rozpłynęli się w powietrzu. Prawda…?

„Oto przed nami prequel, którego nigdy nie zamierzałem napisać. I jestem z niego naprawdę zadowolony. Opowiada o rzeczach, o których chciałem opowiedzieć, i jeśli się uda, połączy się z Legendami i Latte w taki sposób, że obie te historie dopełnią się nawzajem i staną się jeszcze lepsze, jednocześnie pozostając niezależnymi opowieściami. Mam nadzieję, że Księgarnie i kościopył zapewnią wam miłe popołudnie lub trzy i że po lekturze będziecie mieli w sobie więcej ciepła niż przed nią”.
Travis Baldree

Premiera już 8 listopada.

PS Naszykujcie kocyki i ulubione kubki na kawę.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Insignis