Grupa Wydawnicza Foksal wzmacnia ofertę literatury fantastycznej

Przegląd

W ślad za zmieniającymi się trendami rynkowymi Grupa Wydawnicza Foksal wzmacnia ofertę Uroborosa, czyli marki publikującej literaturę fantasy i SF.

Do końca 2023 roku w Uroborosie ukaże się ponad dwadzieścia książek, w tym najbardziej oczekiwane tytuły roku wg Goodreads i hity Booktoka.

Boom na literaturę young adult, który obserwujemy obecnie zarówno na polskim jak i na zagranicznych rynkach, objął również segment fantasy. Jedną z najpopularniejszych autorek pozostaje wydawana przez Uroborosa Sarah J. Maas, autorka bestsellerowych cykli „Szklany tron”, „Dwory” i „Księżycowe miasto”. Maas specjalizuje się w powieściach fantastycznych z wątkami romantycznymi, w których główne role odgrywają atrakcyjne, silne i odważne dziewczyny niebojące się walczyć o swoje ideały. Jej książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia trzy języki i regularnie goszczą na najwyższych miejscach list bestsellerów.

Rok 2023 rozpoczął się od premiery długo oczekiwanego, nowego wydania „Kosiarzy” Neala Shustermana, opowieści o świecie bez głodu, chorób, bez wojen. Ludzkość pokonała nawet śmierć, a o zakończeniu czyjegoś życia zdecydują tytułowi kosiarze kontrolujący wielkość populacji. Pierwszy dodruk „Kosiarzy” został zlecony już kilka dni po premierze, w tym roku ukażą się również tom drugi i po raz pierwszy w Polsce – tom trzeci.

„Uroboros to niezwykle młoda i pojemna marka. Entuzjazm, jaki widzimy w reakcji na nasze premiery napawa optymizmem i inspiruje do dalszych poszukiwań najlepszych propozycji dla czytelniczek i czytelników” – komentuje Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna Grupy Wydawniczej Foksal. Za pozyskiwanie tytułów odpowiada redaktorka inicjująca Ewa Orzeszek.

W ciągu najbliższych miesięcy w Uroborosie ukażą się między innymi „Elfy Londynu”, debiutancka powieść Marty Dziok-Kaczyńskiej, nowe wydania „Wojny lotosowej” Jaya Kristoffa, „This is How You Lose the Time War” Amal El-Mohtar i Maxa Gladstone’a, fenomen obsypany najważniejszymi branżowymi nagrodami (Hugo, Nebula, BSFA), „Belladonna” Adalyn Grace, nominowana do Goodreads Choice Awards 2022 w kategorii Best YA Fantasy and Science Fiction, „The Foxglove King” Hannah F. Whitten oraz „Witch King”, pierwsza, od ponad dekady, nowa powieść fantasy Marthy Wells, łącząca jej charakterystyczną umiejętność tworzenia postaci z zapierającą dech w piersiach akcją.

Kolejne planowane premiery będą ujawniane w mediach społecznościowych marki.

Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku, którego właścicielem jest Empik S.A.. W portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także brandy Fox Games, Uroboros, Neony i Wilga Play.

 

 

Kategorie: Fantastyka, Wydarzenia