Strzel „Gola!” w Brazylii

Strzel „Gola!” w Brazylii
Strzel „Gola!” w Brazylii
Przygoda w piłkarskim raju

Ile potrzeba szczęścia, by spotkać na plaży Kakę i Adriano, albo zgubić się na stadionie Maracana i zapytać o drogę samego Pelego? Pewnie tyle, ile mają bohaterzy książek Luigiego Garlando. Drużyna Cebulek święci triumf po wygranym zakładzie. W ramach nagrody w czasie wakacji zamieniają Mediolan na Rio do Janeiro. W kolejnej książce z serii „GOL!” tytułowo „Ruszamy do Brazylii” razem z podopiecznymi Gastona Champingona.

Akcja książki tym razem toczy się w stolicy światowego futbolu. Autor serii, włoski komentator sportowy Luigi Garlando, dołożył starań, aby wakacyjne przygody grupy niesfornych przyjaciół były suto okraszane prawdziwymi historiami ze świata piłki nożnej.

Młodzi sportowcy w nowym miejscu nie próżnują – ćwiczą piłkarskie triki z miejscowymi rówieśnikami. Mają nawet szanse na pokazanie swoich umiejętności w Małych Derbach Fla-Flu, które tradycyjnie odbywają się na słynnym stadionie Maracana. Czy Tommi sprosta pokładanym w nim nadziejom i tym razem będzie co świetować po powrocie do Włoch?

Seria „GOL!” to nie tylko opowieść o piłce nożnej dla najmłodszych. To także historia podkreślająca wartość przyjaźni i marzeń. Atutem wydania jest charakterystyczna kreska Stefano Turconiego, który grafiką w formie komiksu wzbogaca treść „GOL-a”.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Sylabus, którego oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o wydawnictwie i serii „GOL!” na stronie: www.sylabus.eu.
Dane bibliograficzne: autor: Luigi Garlando, wydawca: Sylabus, rok wydania: 2011, tłumaczenie: Andrzej Szewczyk, oprawa: miękka, liczba stron: 136, cena detaliczna: 27,90 zł, ISBN: 978-83-911494-4-7
Kontakt dla mediów: Ewa Pogorzelska, ewa@booksenso.pl, tel. 535 709 600
Załączniki do informacji prasowej: Płyta CD z informacją prasową i materiałem ilustracyjnym (okładka książki)
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.