Kraków – znajdziesz tu wszystko

Kraków – znajdziesz tu wszystko
Kraków – znajdziesz tu wszystko

 

 
Kraków – miasto wymarzone dla tych, którzy pragną chłonąć sztukę dawną i nowoczesną, brać udział w awangardowych festiwalach lub po prostu zadumać się na ławeczce na Plantach.

W ostatni sobotni wieczór o zadumie nie mogło być jednak mowy. Kraków, a konkretnie Nowa Huta powitała uczestników maratonu Lwów – Kraków Marathon ’08 Open, nawiązującego do tradycji dawnych wyścigów rowerowych. Pierwszy zorganizowany przejazd na trasie Lwów – Kraków odbył się bowiem w 1894 roku, a jego kolejne edycje odbywały się regularnie do II wojny światowej.

 

Tegoroczny, wznowiony po wieloletniej przerwie maraton rozpoczął się uroczystą prezentacją uczestników pod Ratuszem na Rynku we Lwowie. Na starcie stawiło się 45 uczestników, którzy zmagając się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi wyruszyli w ponad 300-kilometrową trasę. 12 godzin później linię mety zlokalizowaną przy Nowohuckim Centrum Kultury jako pierwszy przejechał Joseph Paziak – dwukrotny mistrz Ukrainy.

Gościnny Kraków przyjął uczestników maratonu pucharami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Lwowską Kongregację Kupiecką oraz nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Bezdroża, słynącego z przewodników Ukraina Zachodnia i Lwów, a od niedawna mogącego poszczycić się również przewodnikiem Kraków i okolice. Najpiękniejsze spacery. Przewodnik ten jest przepisem na niebanalne odkrywanie Starego Miasta, Kazimierza, Podgórza, Nowej Huty oraz miejsc takich jak opactwa w Tyńcu i na Bielanach. Dodajmy do tego wycieczki na Jurę Południową, do Wieliczki, Bochni, Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Ciekawie napisany tekst, przyprawiony garścią map i zdjęć oraz informacji praktycznych jest łakomym kąskiem dla wszystkich, którzy chcą przeżyć urokliwy i pasjonujący pobyt w tym magicznym mieście. Przewodnik zawiera ponadto bogate kalendarium imprez i wydarzeń kulturalnych, odbywających się w Krakowie oraz w jego okolicach.

Jak powiedział nam pan Bogdan Koraszewski – organizator Lwów – Kraków Marathon ’08 Open „Uczestnicy tegorocznego maratonu poznający piękno Krakowa z najnowszym przewodnikiem Bezdroży, studiowanie przewodnika rozpoczęli od ciekawostek o mieście zawartych w zielonych ramkach. Informacje tam zawarte były kanwą opowieści o historii i legendach Krakowa i Lwowa”.

Mamy nadzieję, że maraton Lwów – Kraków Marathon ’08 Open zagości na stałe w kalendarium krakowskich imprez!
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.