"Oko kruka" już w księgarniach

"Oko kruka" już w księgarniach
2 sierpnia na rynek trafiła nowa książka Eliota Pattisona. Oko kruka  to obraz rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej w czasie wojny siedmioletniej (1754-1763), kolejny przykład ostrej krytyki postkolonialnej, sprawnie napisany w konwencji kryminału. Bogactwo symboli, zwyczajów, czy profetyczne piętno snów, tak bardzo wypełniających życie głównych bohaterów, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych cech powieści historycznych sprawia, że podczas czytania tej powieści trzeba stanąć po jednej ze stron.

Kontynuacja Grzechoczącego kośćmi
 
 

Szkot Duncan McCallum wraz ze swym indiańskim przyjacielem Conawago przemierza amerykańską puszczę, zgłębiając tajemnice jej mieszkańców.

W swej wędrówce natykają się na zamordowanego w bestialski sposób kapitana Burke’a. Wkrótce okazuje się, że nie jest on jedyną ofiarą morderstw noszących znamiona ponurego rytuału i zagrażających pokojowemu traktatowi pomiędzy Anglikami a Irokezami. Duncan musi się zmierzyć z okrutną zagadką i w błyskawicznym tempie odkryć, kto naprawdę stoi za tymi zabójstwami, jako że niesłusznie oskarżeni zostają jego indiańscy przyjaciele, a mściwi osadnicy chcą jak najszybciej dokonać egzekucji.

„Niewielu pisarzy potrafi tak doskonale połączyć historię z zagadką kryminalną jak Eliot Pattison, zdobywca nagrody Edgara. Sugestywny sposób opowiadania, różnorodność wątków i niezapomniane postacie sprawiają, że jego powieści to jedyna w swoim rodzaju lektura”.
                                                                                              „Publishers Weekly”

Eliot Pattison, zdobywca nagrody Edgara Allana Poe, nominowany do CWA Golden Dagger, jest autorem międzynarodowych bestsellerów z cyklu o inspektorze Shanie. W tej serii REBIS wydał Mantrę czaszki, Kościaną Górę, Modlitwę smoka, Piękne duchy, Woda omywa kamień i Pana śmierci.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.